Decorations, Interior, My Home, Product/Shop

UPSTYLE YOUR HOME. Wigilia, tradycyjnie czy baśniowo? //Christmas Eve, traditionally or fairy.//

25/11/2015

Przytulne, domowe, ciepłe, lekko rustykalne czy luksusowe, pełne blasku i blichtru? Właśnie takie, dwie skrajne propozycje aranżacji i dekoracji stołu proponuję na zbliżające się świąteczne, rodzinne spotkania.

Tradycyjna czerwień, drewno, ceramiczne talerze z koronkową, bardzo subtelną dekoracją, to wszystko elementy pierwszej stylizacji. Dedykuję ją osobom lubiącym klasykę i ciepło domowego ogniska. Taka aranżacja stołu będzie się pięknie prezentować zarówno w tradycyjnych, polskich  jadalniach, w góralskich chatach, wśród ośnieżonych szczytów Tatr, jak i we wnętrzach o charakterze angielskim czy francuskim z lekko zarysowanym rustykalnym sznytem. Uważam również, że tak wystylizowany stół dodałby szyku surowym wnętrzom loftów.

Elegancji tej aranżacji dodają srebrne, połyskujące detale. Wysokie świeczniki z patynowanym wykończeniem, kilka srebrnych, mocno zdobnych bombek i błyszczące choinki definiują te stylizacje na godne świątecznego, wigilijnego stołu.

14

15

12

Do stylizacji użyłam:

 1. Podkładka, czerwona, fllcowa, à Tab, 15,00zł
 2. Talerz obiadowy; à Tab, Lacy,  31,00zł
 3. Talerz głęboki, à Tab, Emboidery 31,00zł
 4. Świecznik Timberli à Tab, 79,00zł
 5. Filiżanka Lacy, à Tab, 25,00zł
 6. Patera Sylwa à Tab, 169,00zł

Złoto, cekiny i szyk. Tak, w trzech słowach opisałabym moją drugą propozycję na stylizację wigilijnego stołu. Zupełnie odmienna, pełna blasku, elegancka, bezkompromisowa. Dość odważna. Odpowiednia zarówno na świąteczną kolację jak i w dalszej perspektywie, na karnawałowe przyjęcie. Delikatna, biała zastawa stołowa, muśnięta złotem, ustawiona na cekinowym bieżniku, który niczym migocąca rzeka przelewa się po stole. Kilka świątecznych akcentów podkreśla klimat aranżacji. Tłumacząc ustawienie aż trzech choinek chciałabym zwrócić uwagę, że do dekoracji stołu, nawet na tak szczególną okazję warto podejść z dystansem, artystycznie. Jeśli nie ogranicza nas etykieta, spróbujmy wykorzystać niekonwencjonalne ozdoby w odmienny sposób. Na talerzach postawiłam małe bombki w formie prezentów. Ty, przygotowując wigilijną kolację możesz położyć prawdziwy, mini upominek dla każdego swojego gościa.

10

collage2

collage3

collage5 stylizacja: Ula Michalak, zdjęcia: Karolina Grabowska, kaboompics

Do stylizacji użyłam:

 1. Bieżnik cekinowy, home&you, 55,00zł
 2. Choinka Arboles, à Tab, 35,00zł
 3. Talerz obiadowy Goldin, à Tab 39,00zł
 4. Talerz deserowy Goldin, à Tab 27,00zł
 5. Świecznik Splendor Leg, home&you, 29,00zł
 6. Świecznik Dorado, home&you 39,00zł

//Dziękuję markom à Tab i home&you za pomoc w realizacji sesji.//

heart

You Might Also Like

5 komentarzy

 • Reply jola-dk 28/11/2015 at 20:18

  W oko wpadła mi patera w kształcie gwiazdy! Uwielbiam takie elementy ozdobne, które jednocześnie są bardzo praktyczne. Dzięki temu nie zabierają miejsca na stole a tworzą klimat. Piękna sesja! :)

 • Reply katarzyna 07/12/2015 at 14:46

  Obie stylizacje są bardzo piękne i chętnie widziałabym je u siebie na wigilii. Jeśli będę kiedyś sama organizować tę wyjątkową wieczerzę na pewno postaram się o odpowiednie udekorowanie stołu.
  Póki wszystko odbywa się u babci, to ona się tym zajmuje, jest więc przede wszystkim klasycznie, swojsko i tradycyjnie. Mój akcent ogranicza się do lampek, led przenośnych, zamiast świeczek, bo niestety, ale świeczki przy dzieciach to nie jest dobry pomysł. Może za parę lat, jak podrosną.

 • Reply Ania 29/10/2016 at 10:32

  Śliczne, te choineczki i złoto – stylowe, eleganckie, ale bez kiczu ani przepychu.

  • Reply Ula 29/10/2016 at 17:35

   Dzięki :)

 • Reply Święta Bożego Narodzenia (nie)dajmy się zwariować!Interiors design blog 30/11/2018 at 21:01

  […] Czerwień, kolor miłości. […]

 • Leave a Reply