Świąteczne dekoracje domu inspirowane filmami.

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostały niespełna 2 tygodnie. Jak stoisz z harmonogramem prac? Prezenty kupione? Dom lśni i błyszczy? Choinka stroi salon? A może nadal szukasz pomysłów na świąteczne dekoracje domu? Jeśli kochasz kino to może warto tu poszukać inspiracji?

Filmy są częstym źródłem inspiracji. Zachęcają do podróży w najdalsze zakątki świata, motywują do kulinarnych zmagań. Jak się okazuje, mogą też być odpowiedzią na pytanie, jakie wybrać świąteczne dekoracje domu.

Aby wkręcić się w bożonarodzeniowy klimat włącz wieczorem kilka kinowych hitów nawiązujących do świąt i poszukaj pomysłów dla siebie. Każdy zna i skrycie kocha co najmniej kilka tytułów takich filmów, jak choćby kultowy już „Kevin sam w domu”, „Holiday” z Cameron Diaz, Kate Winslet i Judem Law czy „To właśnie miłość”, brytyjską, bożonarodzeniową komedię romantyczną z uroczą Keirą Knightley i Hugh Grantem w rolach głównych.

„Grinch”

Jeśli kochasz świąteczny przepych i tradycyjne Bożonarodzeniowe kolory to Grinch jest właściwym źródłem inspiracji na świąteczne dekoracje domu. Ten, w głębi duszy sympatyczny stworek na co dzień co prawda walczy ze świątecznymi tradycjami. Jednak, jak to w każdej bajce bywa, na zakończenie dołącza do wigilijnej kolacji, przy pięknie nakrytym stole, ustawionym tuż przy klasycznie ubranej choince.

nóż i łopatka do ciasta, Diamanti, home&you

„Holiday”

Święta w starym, kamiennym domku na jednej z zaśnieżonych wiosek na wyspach brytyjskich, czy w luksusowej willi, otoczonej palmami w słonecznej Kalifornii? Co byś wybrała? Ten film pokazuje skrajne pomysły na spędzenie świątecznego czasu. Które świąteczne dekoracje domu są Ci bliższe? Tradycyjne i rustykalne……    wianek Glamoruso, home&you,  obrus Keira, home&you,  lampion Brocade Flake, home&you
Stroik Crimson Socket, home&you, pościel Benda, home&you
kubki Prosmo, home&you; sztućce Conrad, home&you
świecznik Konuso, home&you; zastawa stołowa Colette, home&you

…….czy nowoczesne i ekstrawaganckie?

„Kevin sam w domu, Kevin sam w Nowym Jorku”

Z tym filmem jest trochę jak muzyką Disco Polo, nikt nie lubi, każdy gardzi, ale jak grają na weselu dobrze po północy, to bawi się cała sala. Tak też jest z opowieścią o dzielnym, małym chłopcu, który przez zrządzenie losu, zostaje sam w domu podczas, gdy cała jego rodzina wyjechała na święta. W drugiej części filmu, Kevina znów spotyka pech i tym razem przez pomyłkę ląduje w  Nowym Jorku, znów sam na cały czas Bożego Narodzenia.

Szukając inspiracji na świąteczne dekoracje domu w obu częściach opowieści o Kevinie trzeba wrócić pamięcią do wnętrz hotelu Plaza, gdzie mieszka główny bohater podczas swojego pobytu w  Nowym Jorku, czy do sklepu z zabawkami Pana Duncana. Również rodzinny dom Kevina z pierwszej części przygód chłopca może być źródłem pomysłów na świąteczne dekoracje domu.

poszewki Kord, home&you
stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics