UPSTYLE YOUR HOME. Ekstrawaganckie dekoracje kwiatowe na świąteczny stół. //Extravagant flowers decorations for the Xmas table.//

Poinsecja, zwana też gwiazdą betlejemską, igliwie, ostatnio również hiacynty czy gałązki modrzewia. To tradycyjny i klasyczny wybór roślin, które komponujemy w kwiatowe dekoracje do naszych domów na ten magiczny czas Bożego Narodzenia. Wykazując się jednak większą kreatywnością, również osiągniesz efekt podniosłego nastroju, eleganckiego stylu i świątecznego klimatu. Dodatkowo zadbasz o element zaskoczenia swoich gości, tak cenny dla każdej pani domu.

 

Puść wodze fantazji, poszukaj inspiracji i niebanalnych pomysłów. Wykorzystaj rośliny i kwiaty w nietypowych zestawieniach. Dodaj bombki, wstążki i inne elementy dekoracyjne.  A wszystko zaaranżuj w wazonach i pojemnikach o unikatowych formach. Baw się kolorami! Dzięki takich stylizacjom Twoje Święta Bożego Narodzenia będą niezwykłe, magiczne i zaskakujące.

Szklany koliberk, który przysiadł na pęku białych goździków, czy kilka złotych gwoździków wbitych w mech. Brzmi banalnie a daje spektakularny efekt.

west1

west111

Hiacynt na śniegu zamknięty w szklanej kuli, wygląda jak pierwszy zwiastun wiosny. Jednak biała bombka definiuje tą dekoracje na wigilijny stół.

westwing

Świece to nieodzowny element eleganckich, nastrojowych kolacji. W wigilijny, mroźny wieczór nie zapomnij o świeczniku. Blask świec ociepli wnętrze i doda romantyzmu.

westwing4

west5

westwig23

W Święta Bożego Narodzenia nie ma domu bez choinki. Pachnący świerk do samego sufitu, w otoczony tysiącem światełek, z ręcznie malowanymi ozdobami i złotą gwiazdą na czubku. To świąteczny zwyczaj. Jednak często zmuszeni jesteśmy, bądź wręcz chcemy, tą tradycję interpretować pod własne możliwości, potrzeby, zgodnie z własną estetyką i gustem.

Moja propozycja to choinka z długich, wąskich liści, uzupełniona goździkami, którą możesz ustawić na stole, bądź kompozycja bardziej zbliżona do tradycyjnego drzewka, ozdobiona ferią barwnych ozdób.

west2

Więcej niesztampowych pomysłów na bożonarodzeniowe choinki znajdziecie TU.

Kto powiedział, że bombki mogą być tylko na choince? Już jedna ułożona w betonowym wazonie na mchu może być piękną dekoracją. Kilka, czy kilkanaście wrzuconych do słoja lub cylindra może być najlepszym rozwiązaniem.

west3

west1234 pics: Karolina Grabowska, Kaboompics , kompozycje  kwiatowe BloomBox.

A Ty lubisz takie eksperymenty czy pozostaniesz w te święta wierna tradycji?

//Dziękuję marce WESTWING za pomoc w tworzeniu artykułu.// 

heart

Comments

  • 29/11/2015

    Lubie:) ale z moją kreatywnością jest gorzej niż z Twoją :) Ja więcej planuję niżeli robię ;/ Pozdrawiam

  • 01/12/2015

    Lubię eksperymenty, ale w święta zazwyczaj stawiam na tradycyjne dekoracje. Jednak szpilki wbite w mech podbiły moje serce! <3

Napisz komentarz