Święta Bożego Narodzenia (nie)dajmy się zwariować!

Jeśli jest taki czas, że o przesadę w dekoracjach domu nie trudno, to jest to okres przygotowań do święta Bożego Narodzenia. Istny obłęd. Nawet stylistom wnętrz jest ciężko trzymać ręce na wodzy i nie dać się ponieść emocjom i zakupom zbyt dużej ilości dekoracji. W końcu wszyscy jesteśmy ludźmi ze słabościami, a większość z nas kocha święta i cały ten obrządek, świąteczne szaleństwo, prawda?

A zatem co zrobić, aby nasz dom nie przypominał warsztatu Świętego Mikołaja? Może warto zdecydować się nie tyle na jeden styl, ale na ograniczoną kolorystykę aranżacji domu na tegoroczne święta Bożego Narodzenia.

Białe święta.

Większość z nas marzy o białych świętach. I to pewnie bardziej za oknem niż w domu. Ale jeśli pogoda nie dopisze i śniegu na te święta Bożego Narodzenia znów zabraknie, to może warto zainspirować się zimowym krajobrazem z czasów dzieciństwa i zdecydować się na białą stylizację bożonarodzeniową w domu?

Złoto, święta pełne blasku.

To też klasyka z historycznymi i religijnymi konotacjami, żeby nie było. W końcu to właśnie, między innymi złoto królowie przynieśli w darze Jezuskowi, pamiętacie?

Czerwień, kolor miłości.

Tak jak święta Bożego Narodzenia potrafią roztopić lód w ludzkich sercach, tak nic i nikt inny nie potrafi. Pewnie dlatego czerwień jest jednym z częściej występujących kolorów w świątecznych aranżacjach. Czy to raczej chodzi o nawiązanie do stroju Świętego Mikołaja? Już sama nie wiem :)

Oszronione święta Bożego Narodzenia.

Dla tych co kochają zimę we wszystkich aspektach. Nawet jeśli trzeba skrobać szyby co rano. Dla tych, dla których skrzypiący pod nogami śnieg jest melodią dla uszu, a oszroniony krajobraz w blasku słońca nie oślepia. Ci z pewnością na święta Bożego Narodzenia do domu wpuszczą mroźny klimat, poprzez srebrne dekoracje i dodatki.

Dajmy się zwariować!

A może nie trzeba być tak powściągliwym? Skoro święta Bożego Narodzenia to czas radości to może warto zaszaleć? Może nie musi wszystko być takie poprawne i akuratne? Może to w ogólnie nie chodzi o to, aby wszystko do siebie pasowało i było idealne. Przecież najważniejsze żebyśmy byli razem i żeby było pięknie, czyli tak jak jak to właśnie Tobie się podoba najbardziej. Tobie i Twoim bliskim.

stylist Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

Napisz komentarz