Moda uliczna inspiracją dla stylistów wnętrz.

Moda jest główną inspiracją projektantów i stylistów wnętrz. To stąd czerpią wiedzę o stylach, kolorach, które obecnie kocha publiczność. Moda nadaje kierunek aranżacji wnętrz w danym sezonie. Od czasu influencerek i ulicznych fotografów prawdziwy spektakl trendów i mody rozgrywa się na ulicy największych światowych stolic. Główną sceną podczas Fashion Weeków przestały być wybiegi, odkąd większymi gwiazdami od super modelek stały się blogerki modowe, które swoje super kreacje prezentują na ulicach, przed wejściem na pokazy. Moda uliczna ma teraz moc.

Chiara Ferragni of The Blonde Salad, Danielle Bernstein of We Wore What czy nasza rodzima ambasadorka dobrego stylu, Jessica Mercedes Kirschner, autorka Jemerced objęły pozycje, którą w latach 90 zajmowały super modelki Cindy Crawford czy Claudia Schiffer. Dziś to blogerki czy influencerki, prezentujące modę na ulicy, a nie na wybiegu, wyznaczają trendy, również we wnętrzach.

Zainspirowana, znalazłam odpowiedzi na modowe trendy i tendencje w dekoracjach oferowanych przez home&you.

Pompony nadal w modzie.

Kolorowe kuleczki podbiły nasze serca już latem. Na ulicach można było zobaczyć fashionistki w rzymiankach udekorowanych kolorowymi pomponami. Tak bardzo zakorzeniły się w naszej estetyce, że dziś z dumą zdobią zarówno swetry jak i np poduszki czy koce. Moda uliczna promuje pompony.

poszewka Bullets, home&You

Złoto, mega trend.

Chyba tak już można powiedzieć. Mega trend to moda, która utrzymuje się przez kilka lat, a moda uliczna jest pełna złota. Złoto od wielu już sezonów przestało kojarzyć się kiczem i złym gustem. Dziś złote dodatki i detale mebli coraz śmielej wchodzą do naszych domów. A my przestajemy kojarzyć złota z niepotrzebnym, ordynarnym i wulgarnym przepychem.

złoty świecznik, złota patera, filiżanka w gwiazdki Estrellas, filiżanka ze złotym kółeczkiem, Goldring, talerz obiadowy w kropeczki Colette,

Srebro, chrom.

Tak jak srebro w modzie, tak chrom we wnętrzach obecny był zawsze. Baterie umywalkowe, okucia drzwi niemal zawsze są chromowane. Teraz, gdy przestajemy mieć kompleksy, chrom czy srebrne detale pojawiają się również na dekoracjach, lampionach czy porcelanie.

filiżanka Snowball, home&you, zastawa stołowa Espumo, home&you

Cekiny.

Im bliżej Sylwestra, tym częściej będą wzywane do tablicy. Moda uliczna nie boi się cekinów również w codziennych stylizacjach. Od ubiegłego sezony cekiny błyszczą równie pięknie na kreacjach jak i na kanapach w postaci dekoracyjnych poduszek.

   poszewka w niebiesko srebrne cekiny, Didymousposzewka w srebrne cekiny Ruster, czarna poszewska w cekiny Ravish, 

Klasyczna czerń.

W modzie od zawsze w wystroju wnętrz niemal nigdy. Jakby zakazana. Od czasu fascynacji mid century modern i intensywnymi barwami jakby dostała tymczasowe pozwolenie. Pytanie czy otworzymy jej swoje drzwi i zaprosimy do środka?

poszewka dekoracyjna Spangle

Czerwień.

Kiedyś, podobnie jak złoto nie miała dobrej passy. Nadal pozostaje kolorem tylko dla tych odważnych. We wnętrzach możesz zastosować ją w minimalnym stopniu. Ale warto! Ma ponoć magiczną moc. Dodaje energii. Może taka czerwona poduszka to recepta na trudne, zimowe poranki?

   poszewka Division,  poszewka Kord w różnych kolorach

Krata.

To najbardziej klasyczny wzór. Moda uliczna jest pełna angielskiej kraty, w wydaniu klasycznym, czy z nowoczesnymi odniesieniami. Jeno jest pewne krata, szczególnie ta z czerwona przywodzi na myśl dobry gust, ciepło i najpiękniejszy okres w roku, święta Bożego Narodzenia. A zatem otul się ciepłym kocem w kratę a od razu świat wyda się lepszy.

koc Crost, home&you
Stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

Napisz komentarz