Decorations, Product/Shop

Świąteczne dekoracje w skandynawskim stylu. //Christmas decorations in scandinavian style.//

23/11/2015

source: stylizimoblog.com

Co myślisz o czarno szarych świętach? Nie mam na myśli pogody. Bynajmniej. Czy tak skrajnie zaskakująca kolorystyka na świątecznym stole nie będzie zbyt szokująca dla gości?

Lubię niekonwencjonalne rozwiązania. Przez kilka lat w okresie Bożego Narodzenia, mój dom zdobiła biało czarno srebrną choinkę. I to ten motyw właśnie zainspirował mnie to stworzenia stylizacji stołu o bardzo nowoczesnym charakterze w dość nietypowej jak na świąteczny klimat kolorystyce.

Myślę, że taka, dość śmiała propozycja, doskonale sprawdzi się w loftach czy modernistycznych apartamentach, ale również w jasnych, skandynawskich wnętrzach. Ubogość ornamentów i mocno monochromatyczna kolorystyka spodoba się osobom lubiącym minimalizm i prostotę. Odrobina blichtru jest tu jednak mile widziana. Przy tak nietradycyjnej aranżacji stołu, świąteczny klimat stworzysz odrobiną srebra czy chromu. Utrzymana w podobnej kolorystyce dekoracja choinki będzie konsekwentnie wspierała Twój zamysł a jednocześnie subtelnie nawiąże do tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Produkty, które wybrałam do tej koncepcji pochodzą z oferty najlepszych, skandynawskich marek, które skupia Homesquare.pl. Dzbanek Stelton w matowym, czarnym kolorze, szaro betonowy świecznik od Menu, czarne wazony czy wiaderko do lodu marki Maggiso. A do tego srebrne sztućce czy łopatka do tortu i kilka innych dekoracji dodadzą elegancji tej surowej aranżacji.

Aby wprowadzić Cię w do świata inspiracji i pomysłów na świąteczne dekoracje w proponowanej przeze mnie kolorystyce znalazłam kilka zdjęć, które doskonale oddają, zamysł na stylizacje świątecznego stołu ciemnymi detalami i ozdobami.

homesqare2 świecznik STELTON Reflection 23

Czarna zastawa, bakłażanowe i śliwkowe świece i wazony pięknie kontrastują z jasnym drewnianym stołem. Całość, mimo rustykalnego charakteru jest bardzo elegancka, właśnie przez dobór ciemnych kolorów a dzięki drewnianym detalom wprowadzono rodzinny i ciepły nastrój.

MISKA-DRUCIANA-3

misa druciana MENU, dostępna również w kolorze miedzi

3

świecznik trójramienny MENU, pojemnik do lodu MAGISSO

1

dzbanek  marki STELTON,  występuje w wielu kolorach, z błyszczącym i matowym wykończeniu

ZESTAW-SZTUĆCÓW-4-SZT.-STELTON

sztućce STELTON ze stali szlachetnej, projektu wybitnego designera Tiasa Eckhoffa, którego prace wystawione są  m in w MoMA w Nowym Jorku oraz  w Muzeum Victorii i Alberta w Londynie

homesqare3 łopatka do ciasta MAGISSO

WIADERKO-DO-LODU-CERAMIKA-4

kolekcja naczyń projektu Simonsa Stevensta, otrzymała prestiżową nagrodę Global Innovation Award for the Best Collection Design of 2014

homesqare1

//Dziękuję marce Homesquare za pomoc w tworzeniu publikacji.//

heart

 

Comments

comments

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply