Meetblogin 2015, III ogólnopolski zjazd blogerów wnętrzarskich na Lodz Design Festival.

Z dumą i z lekkim zmęczeniem pragnę poinformować, że Meetblogin 2015, III ogólnopolski zjazd blogerów wnętrzarskich na Lodz Design Festival dobiegł końca. Poniżej przedstawiam wrażenia jakie towarzyszyły mi podczas ostatniego weekendu.

Meetblogin2015 rozpoczął się panelem dyskusyjnym prowadzonym przez Magdalenę Smuś, architekt współpracująca z Ceramiką Paradyż; Katarzynę Jaros -Puzio, stylistka aranżacji w Ikea oraz Robert Skomorowski, reprezentujący markę Purmo. Rozmowa dotyczyła pracy architekta. Goście dzielili się swoimi doświadczeniami i pomysłami oraz receptami na kłopoty jakie pojawiają się na różnych etapach pracy z klientem. Paneliści, dzięki swojej otwartości stali się źródłem cennej wiedzy dla młodego architekta, projektanta na początku drogi kariery.

22154912672_24072d1801_b

22141363146_1fde02a181_b Magdalena Smuś


22177762921_ca7faeda28_b Katarzyna Jaros -Puzio,  Robert Skomorowski

Wykład Dagmary Jakubczak, pod patronatem marki Purmo, zgromadził tłum zainteresowanych dość trudnym tematem podejmującym problem wyznaczenia granicy pomiędzy kopią a inspiracją. Zalewani tandetnymi podróbkami prawdziwych ikon wzornictwa, wiedzą i szerzeniem świadomości w tym zakresie budujemy sobie system obronny. Jak poznać falsyfikat, jak nie dać się oszukać. Dagmara Jakubczak , historyk sztuki, projektant wnętrz, ambasador LDF, mecenas designu i autorka bloga Forelements w swojej prelekcji prezentując nam rzeźbę Apollo Belwederskiego czy obrazy Malewicza starała się pokazać gdzie jest ta cienka granica pomiędzy meblem inspirowanym a kopią.

21546513063_7ea185964e_b

Stanąć oko w oko z jednym z najpopularniejszych dizajnerów naszego pokolenia, twórcą kultowego już stołka Plopp to dla blogera wnętrzarskiego wielkie przeżycie. Oskar Zięta gościł uczestników Meetblogin2015 na wystawie marki Interprint na LDF i przybliżał temat druku cyfrowego.

Popołudnie na trzecim zjeździe blogerów wnętrzarskich stało pod znakiem warsztatów z projektowania łazienek oraz najnowszych technologii gwarantujących większą oszczędność wody i energii oraz pomagających w utrzymaniu czystości i higieny w łazienkach. Małgosia Andryszczyk, architekt z ramienia Roca, zgodnie z blogerkami – projektantkami twierdziła, że jest to jeden z trudniejszych elementów w projektowaniu domu. Wymiana zdań i doświadczeń na tym spotkaniu z pewnością pomoże w pracy niejednemu początkującemu architektowi. Chcę tu również serdecznie podziękować właścicielom studia kulinarnego Book & Cook na Off Piotrkowskiej za gościnę.

21545084984_e2e97c39fb_b
Niedziela to już spotkania bardziej techniczne, konieczne przy pracy blogera ale i przy tworzeniu marki osobistej czy budowaniu biznesu. Zarówno Artur Jabłoński jak i Michał Andrzejewski dzięki licznym przytaczanym przykładom i anegdotkom utwierdzili nas w przekonaniu, że dobra treść nie obroni się już sama. Posługując się swoją wiedzą  i doświadczeniem marketera zaprezentowali nam kilka narzędzi, które pomogą w promocji naszych blogów, wesprą dobre treści, przyprowadzą nowych czytelników.

21979898320_abcdbe8c13_b

21979427120_a5a6e06392_b (1) Ja zaczęłam praktykować ich porady od razu :)

Świat nieubłaganie biegnie do przodu, mamy coraz mniej czasu, coraz więcej dzieje się zdalnie, mobilnie i natychmiast. Zdawać by się mogło, że projektowanie własnego domu musi być uprzedzone setkami godzin zbierania pomysłów, inspiracji, które potem nasz architekt przeniesie na render a potem jeszcze 67 razy zmieni i poprawi. Na szczęście rok temu pojawiła się aplikacja Intiaro, i ocaliła architektów i grafików tworzących na zlecenie klienta 43 wizualizację salonu z innym odcieniem kanapy. To program do projektowania w 3d, darmowy dla użytkownika, intuicyjny i dostępny dla każdego, kto posiada smartfona czy tablet. Przy pierwszym użyciu czujemy się jak świadkowie magicznej sztuczki. To najnowsza technologia, stale rozwijana przez autora, Michała Stachowskiego o kolejne możliwości. Intiaro to nasza nowa, najbliższa codzienność.

22178303961_479a93200b_b (2)

21980261948_2dd49c3bc4_b

21546982723_5a19d9a56a_b Michał Stachowski, autor Intiaro

Ludzie, których łączy spólna pasja i zainteresowanie designem. Poszukujący wiedzy, inspiracji i nowych doświadczeń. Pragnący rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać horyzonty. Pełni pozytywnej energii, z uśmiechem na twarzy, mimo zmęczenia spędzili ze sobą, w cudownej atmosferze, otoczeni designem z najwyższej półki dwa, mam nadzieję, wspaniałe dni.
Z tego miejsca serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom #meetblogin2015 za moc i energię, za życzliwość i wsparcie i za ten wspólny weekend w Łodzi.

Do zobaczenia za rok o podobnej porze w tym samym miejscu!

Karolinie Grabowskiej autorce Kaboompics, dziękuję za to, że dzielnie wspierała mnie w przygotowaniach a potem towarzyszyła blogerom przez cały czas trwania Meetblogin aby przygotować tą fotorelację.

Doskonała identyfikacja Meetblogin2015 spójna z Lodz Design Festival 2015, autorstwa Karoliny Grabowskiej.

Nieskończone podziękowania kieruję do organizatorów Lodz Design Festival oraz wszystkim partnerom i sponsorom za zaangażowanie przy organizacji Meetblogin oraz ogromny entuzjazm w nawiązywaniu relacji z blogosferą wnętrzarską. Jestem pewna, że to początek wspólnej, pięknej drogi opartej na pasji, szacunku, ludziach i pozytywnej energii.

Comments

Napisz komentarz