Meetblogin 2019, VII ogólnopolski zjazd blogerów wnętrzarskich.

Tegoroczny Meetblogin to było prawdziwe wyzwanie. Nowa formuła, nowe miejsce, inny czas. Ten sam organizator, stała część składu, uczestnicy oraz partnerzy, firmy, którzy wiarą w tą inicjatywę nie pozwolili mi złożyć broni. Jak wyglądała 7 edycja ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich? Zapraszam na relację. 

W upalny piątek, w samo południe, w przepięknej scenerii Sophie Country House, ekskluzywnej agroturystyce, około 18 uczestniczek, powoli zbiera się na miejscu wydarzenia. Najpierw serdeczne powitania, uściski i pozdrowienia. Po krótkiej inauguracji zaczynamy pierwsze spotkanie. 

Pani to potrafi, duet fantastycznych, energicznych i niezwykle zdolnych kobiet – złotych rączek przy współudziale marki Markslojd zaprasza na warsztaty Light your memory. Blogerki, wykorzystując lampki Frame, z oferty Markslojd wykonują dekoracyjną ramkę na zdjęcia. Jesteśmy świadkami festiwalu kreacji i wyobraźni blogerek. 

 (…)„jestem kobietą pracującą, żadnej pracy się nie boję”(…) ten ikoniczny już slogan doskonale koresponduje z obrazem blogerek, zmagających się z klocami drewna. To nasz mecenas główny, Barlinek zachęca do poznania drewna i pracy w tym materiale. Już po kilku minutach drewniane słupki zamieniają się w stołowe lampki. 

Trzeba pamiętać, że znakomita większość blogerek wnętrzarskich to projektantki czy architektki. Dlatego praca koncepcyjna nad wnętrzami nie jest im obca. Po żywej dyskusji z przedstawicielkami firmy debiutującej na Meetblogin, Meble Wójcik, rozpoczęły się warsztaty z tworzenia moodboardów. Tablica, która zdobyła największe uznanie uczestników należała do Zoyki i Kasi z Poliszdesign. 

Piątkowy wieczór zakończyła kolacja, której gospodarzem był mecenas główny Meetblogin, marka Barlinek. Dodatkowo świętowaliśmy urodziny dwóch uczestniczek, Refreszing i Forelements. Te mniej oficjalne spotkania w ramach Meetblogin przyczyniły się do zacieśniania relacji. Odnoszę wrażenie, że coraz więcej przyjaźni kiełkuje w tym kręgu.

Sobotni poranek obfitował w bogate merytorycznie wykłady specjalistów z portalu Homebook. Dziewczyny dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu marketingu, social media i prowadzenia bloga. 

Rozpalony do czerwoności termometr, potwierdzający nielitościwy gorąc na zewnątrz perfekcyjnie korespondował z tematem wykładu Dagmary Jakubczak o pięknej formie ciepła i designie ukrytym w grzejnikach Purmo.

Popołudnie stało pod znakiem tkanin. W świat tekstyliów wprowadziła nas marka Toptextil, prezentując nam tapicerskie i dekoracyjne tkaniny ze swojej oferty. Dzięki fantastycznej Ani, autorki kanału na YT ZainspirowAni dziewczyny bawiły się krawcowe. Efektem prac warsztatowych były sofki, dekoracje na pudełka z chusteczkami. Najpiękniejsza praca należała do wspomnianej już, super zdolnej Beti z duetu Pani to potrafi.

W świat tkanin, tych sypialnianych a potem także świec zagłębiłyśmy się dzięki markom WeLoveBeds i WeLoveCandles. To, jak istotna jest pościel dla zdrowego snu wiedziałam już dawno. Jednak dziewczyny zwróciły moją uwagę na jakże istotną kwestię jakości świec. Wszyscy kochamy nastój jaki kreują świece. Musicie jednak wiedzieć, że nie wszystkie są równie zdrowe dla nas nas. Mimo, iż pięknie pachną, mogą być trujące i niebezpieczne. Koniecznie zwracajcie uwagę na materiał z jakich są świece wykonywane. Te z parafiny są szczególnie niepolecane! 

Sobotni wieczór to było prawdziwe święto. 30-lecie marki Rosenthal zobowiązuje. Wspaniała porcelana na stole, ikona i bestseller marki Rosenthal, Biała Maria. Pyszne jedzenie, bezowy tort z owocami, szampan i świece. A w tle cudowna, kojąca muzyka, wypływająca spod palców pianisty dzięki uprzejmości marki Casio…. 

Wszystko co dobre szybko się kończy. NIedziela, ostatni dzień na Meetblogin nadszedł nieubłaganie. Na wspólne, cudowne śniadanie zaprosiła nas Dominika Pomarańska gospodyni Sophie Country House oraz właściciel marki Sophie Homestyle. Podzieliła się z uczestniczkami swoimi doświadczeniami w tworzeniu marki z sektora interior design.

Pomimo zmęczenia i upału, Zoyka, prowadząca warsztaty z ramienia Belldeco zaraziła uczestników nową energią i namówiła do jeszcze kreatywnej zabawy. W oka mgnieniu pojawiły się stylizacje i kompozycje autorstwa blogerek, stworzone z dekoracji Belldeco.

Meetblogin 2019 zakończył się spotkaniem z jednym z najpopularniejszych fotografów wnętrz w kraju, współtwórcą Hompics, Yassenem Hristovem.

Równie mocno i serdecznie dziękuję marce Jysk za udostępnienie mebli i dekoracji do aranżacji. Uroczysko – zielone ściany zadbało o fantastyczne kompozycje kwiatowe i Markslojd o oświetlenie. Dziękuję marce Porta i przedstawicielowi marki Renacie, ze towarzystwo i wsparcie przez cały czas wydarzenia. TGHome zadbało o szlachetną zastawę obiadową i szkło. Jeśli kiedyś marka Rodan – skandynawski design odwróci się od Meetblogin, to będzie to znak, że czas się zająć czymś innym. Dziękuję, że byliście z nami, siódmy (!!!) raz. Dziękuję również marce Geberit, bez Waszego wkładu to spotkanie nie byłoby takie samo.

fot: Karolina Grabowska, Kaboompics

Czy ta edycja była udana? Nie mnie oceniać. Z punktu widzenia organizatora odbyło się bez większych zastrzeżeń i wpadek. Co sądzą uczestniczki i partnerzy? Mam nadzieję dowiedzieć się niebawem.