Kuchnia z nagrodą IF Design Awards 2017, czyli hansgrohe do kuchni.

Kuchnia to centralny plan naszego codziennego życia: To tutaj dzieje się gotowanie, celebrowanie smaku, śmiech i życie. Są takie elementy w kuchni, które rzutują na jej funkcjonalność i komfort użytkowania. Jednym z nich, jeśli nie najważniejszym jest zlewozmywak i bateria, czyli strefa czystości. Nie bez powodu stanowi wierzchołek trójkąta roboczego, żelaznej zasady projektowania kuchni. Niekwestionowany leader w produkcji baterii łazienkowych rozszerzył swoją ofertę o wyposażenie kuchni. Uwaga: hansgrohe do kuchni!

Strefa czystości, istotny element w projektowaniu kuchni

Zastanów się jak wiele czasu spędzasz przy zlewie. Nawet jeśli naczynia myją się w zmywarce, trzeba je wcześniej opłukać. Podczas przygotowywania posiłków, każdy owoc czy warzywo trzeba umyć. Do tego opłukiwanie, blanszowanie, napełnianie wodą….. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie zlewozmywaka i baterii. 

Trójkąt roboczy

Do tej pory nie gotowałam zbyt często. Liczę, że w nowej kuchni, którą tak skrupulatnie planuję, poczuję się bardziej zachęcona do samodzielnego przygotowywania posiłków. Dlatego też kładę duży nacisk na odpowiedni dobór trzech głównych filarów w kuchni, lodówki, płyty indukcyjnej i zlewozmywaka właśnie. 

Wymiar robi różnicę

Z doświadczenia wiem, że jednokomorowy zlew odpowiada mi najbardziej i w pełni zaspokaja moje potrzeby. Szalenie istotna jest również bateria. Zbyt niska utrudnia napełnianie wodą wysokich naczyń. Za wysoka powoduje rozchlapywanie się wody na blat. Uchwyt umiejscowiony z boku powoduje, że kapiąca z rąk woda, również moczy wszystko wokół baterii. 

Design i ergonomia doceniona przez ekspertów, czyli hansgrohe do kuchni.

Gdy dowiedziałam się, że marka hansgrohe wprowadziła nowość kombinacje zlewów i baterii byłam przekonana, że produkty będą zasługiwać na uwagę. Elementy są do siebie idealnie dopasowane i dzięki swojemu minimalistycznemu wzornictwu komponują się perfekcyjnie w otoczenie nowoczesnej kuchni. Wielokrotnie nagradzane wzornictwo baterii i przemyślana forma zlewów kuchennych wyszły spod pióra Phoenix Design.

Innowacje od hansgrohe

Zlewozmywaki można zlicować, wmontować pod lub na powierzchnię blatu roboczego. Magia dzieje się w przypadku baterii kuchennych Talis i Metris. Wodę można włączać i wyłączać za pomocą przycisku Select.

Na szczególną uwagę zasługuje system baterii kuchennych dwuotworowych.  To rozwiązanie wyposażone jest w przycisk Select umieszczony na rancie zlewozmywaka. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, szczególne, gdy masz brudne ręce i musisz otworzyć przepływ wody. Koniec z umazanymi bateriami. wystarczy nadgarstkiem nacisnąć przycisk na brzegu zlewu i woda popłynie, zgodnie z życzeniem.