Geberit partnerem wystawy w Vitra Design Museum. 

W pierwszym kwartale tego roku Geberit został sponsorem wystawy „Victor Papanek: The Politics of Design”, pierwszej pełnej retrospektywy pioniera projektowania politycznego i społecznego na wystawie w Vitra Design Museum w Weil am Rhein.

Wizja współczesnego życia proponowanego przez Geberit, wiodącego producenta urządzeń sanitarnych, spotyka się z myślą wiedeńskiego projektanta Victora Papanka. Ten kontrowersyjny twórca wydał w latach 70 książkę pt. „Dizajn dla realnego świata. Środowisko człowieka i zmiana społeczna”. Była ona manifestem świadomego projektowania przedmiotów użytkowych. Wzywała projektantów do wzięcia odpowiedzialności nie tylko za wizualny, ale również ekologiczny i społeczny aspekt tworzonych produktów.

 

Podobnie pragmatyczne podejście do projektu praktykuje marka Geberit, która swoją wizję i misję zaprezentowała ostatnio na wystawie Design Meets Function, w ramach Milan Design Week.  Naczelną zasadą oferty marki Geberit jest zachowanie równowagi między eleganckim wyglądem i funkcjonalnością. Zintegrowane rozwiązania dla środowiska łazienkowego Geberit są zdefiniowane przez dwa uzupełniające się aspekty: innowacje technologiczne wraz z estetyką i funkcjonalnością.

Stąd decyzja marki Geberit o wsparciu wystawy poświęconej Victorovi Papankowi z Vitra Design Museum. Wystawa prezentowała niektóre oryginalne prace nigdy nie prezentowane rysunki, obiekty i filmy – które rzucają nowe światło na jednego z prekursorów społecznie i ekologicznie zorientowanego podejścia do projektowania, wciąż bardzo aktualnego. Istnieją także prace jego współczesnych, w tym Richarda Buckminstera Fullera i Marshalla McLuhana, oraz obecnych projektantów, pokazujące wpływ, jaki jego myślenie ma dzisiaj na projektowanie.