Decorations, Interior, Places, which you have to visit

Restauracje Ibérica, subtelna Hiszpania w centrum Londynu i Manchesteru. //Ibérica Restaurant brings only the very best in Spanish gastronomy.//

13/10/2015

Iberica Marylebone

Restauracje Iberica w centrum Londynu i Manchesteru wystrojem wnętrz subtelnie nawiązują do Hiszpanii. Natomiast szef kuchni, nagrodzony trzema gwiazdkami Michelina, Nacho Manzazo, bez kompromisowo sięga do tradycji kuchni hiszpańskiej i serwuje swoim gościom to co półwysep Iberyjski ma najlepszego. Te miejsca to pochwała dla kultury i tradycji południowych przyjaciół.

Nie znajdziecie tu bynajmniej obrazów przedstawiających corridę czy kelnerek przebranych za tancerki flamenco. Odniesienie do tego z czego Hiszpania słynie jest raczej symboliczne i przejawia się w grafikach, kolorach kontuarów, drobnych dekoracjach czy głowie byka zawieszonej nad barem w Iberica Marylebone. Mnie z kolei bardzo podobają się elementy loftowe i vintage. Piękne oświetlenie, sztukateria na drewnianych konsolach baru, duża przestrzeń, wysokie sufity i okiennice potraktowane jako dekoracja ścian. W tych wnętrzach trudno jednak szukać hiszpańskiego temperamentu, gorących barw. Z całą jednak pewnością znajdziemy to jednak w serwowanych daniach. Liczę, że sama się o tym przekonam być może przy kolejnej edycji London Design Festival.

 

18-MAIN Iberica Farringoon

Ibérica Spinningfields, Manchester Iberica Manchester

canary_19-980x630 Iberica Canary Wharff

Ibérica-Farringdon-5-980x630 Iberica Victoria

source: Ibericarestaurants.com

heart

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply