Kilka pomysłów na przyjęcie w ogrodzie, również w eleganckim tonie.

Niespełna miesiąc do lata i upragnionych wakacji. Ja też pozwolę sobie na zwolnienie tempa pracy. Szczególnie, że całym sercem namawiam, aby jak najwięcej wolnego czasu spędzać w gronie najbliższych i przyjaciół a nie przed komputerem czy z telefonem w ręku. Czas urlopu wykorzystać na odpoczynek, relaks, ładowanie baterii na łonie przyrody. Na nadrabianiu zaległości, ale nie w porządkach czy pracy a tych towarzyskich.

Jak często słyszysz od koleżanki: „(…) zdzwonimy się, musimy się jakoś umówić, spotkajmy się na kawę, ale wiesz nie w tym tygodniu, miesiącu.. (…). Zabiegani, zapracowani, nie żyjemy bez kalendarza. Przynajmniej ja tak mam. Nie wychodzę z domu bez kalendarza w torebce. Dużo pracuje w ciągu tygodnia, ale coraz częściej, szczególnie w lato, weekendy chcę spędzać z rodziną. To czas dla dzieci i męża, dla znajomych i przyjaciół. Czas dla mnie.

Lato sprzyja bardziej towarzyskim spotkaniom. Dzień jest dłuższy, pogoda zachęca do spędzania czasu na powietrzu, słońce dodaje energii. Chce się nam więcej. Po zimowym letargu nie ma już śladu. Dlatego coraz częściej inicjuję przyjęcia, zapraszam gości, głównie do ogrodu przy letnim domku, gdzie spędzamy każdy słoneczny weekend. To też moment, aby wykorzystać moje pomysły na stylizację garden party. Pierwsze inspiracje to rajskie garden party, które pokazałam już jakiś czas temu. Bardzo dziękuję za miły odzew. Cieszę się, że coraz bardziej podobają się moje odważne kompozycje, pełne koloru i przepychu.

Dzisiejsze będą bardziej stonowane i eleganckie, choć też z konotacjami tropikalnymi. Te pomysły mogą posłużyć również jako podpowiedź do aranżacji przyjęć oficjalnych, np wesel, rocznic czy eleganckich urodzin pod gołym niebem. Oszczędność w dekoracji, złote akcenty, wysublimowane dodatki i wyrafinowane kwiaty to moja recepta na przyjęcie w ogrodzie w bardziej dystyngowanym tonie. Pozostając w korespondencji z otaczającą przyrodą, w aranżacji dominuje zieleń i florystyczne akcenty. Wystawny ton nadają złote elementy i oryginalne kwiaty.

34385623480_c5a051ba7e_b 2 obrus Balicious, àTab, patera Frond, àTab,  kieliszki Regal home&you, szklanki Regal home&you
34385622760_0a1c5c605e_b złota patera Broy, àtab, zastawa stołowa Colette, home&you 1 34639165431_2a8052db88_b patera piętrowa Frond, àTab, złota patera Goldenish, àTab

Najbardziej eleganckie przyjęcia wymagają białego obrusu i większej powściągliwości w stylizacji. W mojej aranżacji pierwsze skrzypce gra rajski kwiat, który tworzy kompozycje wraz z liściem palmy. Bukiet w centralnej części stołu koresponduje kolorem z główną dekoracją. W bardziej klasycznej odsłonie ustawiłam kwiaty w wazonie, bądź z nutką nonszalancji wkomponowałam w latarenkę.

5

obrus biały Scarlett 2, àTabpodkładka Entangled, àtab, lampion Metallo, home&you

Przy tak oszczędnej stylizacji pobawiłam się kompozycją na talerzach, gdyż jak wiecie bardzo cenię sobie moment zaskoczenia, nieszablonowe rozwiązanie na stole. Do dekoracji wykorzystałam liście palmy i Monstery, kwiaty i cytrusy. Wszystko w odniesieniu do lata, inspirowane rajskimi plażami i egzotycznymi wakacjami, na które czekam z niecierpliwością. A ty?
3 34734216936_b3cddb5f7d_b 4

Stylist: Ula Michalaka, Photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

heart

 

Napisz komentarz