Interior

5 pomysłów na aranżację kuchni, serca domu! //5 ideas for awesome kitchen//

05/04/2016

Co powoduje, że dana rzecz, miejsce czy ubranie przykuwa naszą uwagę, podoba się nam a przynajmniej nie jesteśmy wobec tego przedmiotu obojętni? Z pewnością są to elementy, które wyróżniają obserwowany obiekt. Tak też jest z kuchniami, które postanowiłam dziś zaprezentować.

Aranżacja kuchni  powinna zapewniać komfort użytkowania ale i sprawiać, że korzystanie z tego miejsca będzie również strawą dla oczu, nie tylko dla podniebienia.

Urządzenie wnętrza powinno wynikać z Twojego stylu życia. Ma ułatwić przygotowanie posiłków na codzienne, rodzinne kolacje i/lub wystawne przyjęcia na kilkanaście osób. Swój styl, poczucie estetyki i gust możesz, a nawet powinnaś podkreślić w stylizacji kuchni tak jak i całego domu. Pamiątki z podróży mogą być fantastyczną dekoracją kuchennych półek czy kredensów. Odziedziczony po babci stół będzie wskazywał na przywiązanie do rodziny i tradycji. Zwykłe białe szafki będą niezarzucającym się dopełnieniem kolorowej mozaiki rodem z Meksyku. Nie bój się łączenia kolorów i wzorów. Piękna kuchnia to wcale nie monochromatyczne i ascetyczne białe wnętrze, w którym odstawiony na blat kubek niszczy harmonię. To miejsce które żyje. Gromadzi rodzinę i przyjaciół przy wspólnym gotowaniu.

 1. Kuchnia, jako integralna cześć salonu zapewni ci stały kontakt z gośćmi podczas proszonych kolacji. Pamiętaj jednak, że wymaga dyscypliny gospodarza, stałego utrzymania w porządku i czystości. Ta na zdjęciu poniżej jest usytuowana w niewielkim lofcie. Jej istnienie podkreślono kolorowym parkietem, jednak zabudowa sprawił, że kuchnia stała się mało widocznym elementem wnętrza. To rozwiązanie doskonałe dla kawalera czy zabieganej młodej pary.

1_main_1

2.  Wyspa na środku kuchni pozwala na wspólne gotowania z przyjaciółmi. Możesz zaprosić swoich gości do wspólnego gotowania. Ustaw produkty na środku wyspy a swoich gości dookoła. Wspólne gotowanie to świetna zabawa.

_MG_4354s

3. Kuchnia w rustykalnym stylu wymaga aranżacji i dekoracji naturalnymi materiałami. Drewno czy kamień to podstawa w wiejskich kuchniach. W takich wnętrzach możesz pozwolić sobie na większych luz i nonszalancję. Samodzielnie zbite deski z odzysku stanowią drzwi do szafek kuchennych i są prawdziwą ozdobą i chlubą gospodarza.

131122_AN_anaDURAES030

collage

4.  Eklektyczne kuchnie, pełne kolorów i wzorów są najbardziej przyjazne i przytulne. Tworzy się w nich sielski klimat niemal bez wysiłku. Ich nieoficjalny charakter zaprasza do wspólnego gotowania nie wprowadzając nikogo w zakłopotanie, gdy wysypie się mąka. Ich aranżacja może opierać się zbieranych całymi latami meblach i dekoracjach i wcale nie muszą stanowić spójnej całości. Nawet lepiej, gdy każdy element odzwierciedla inny styl. Zestawione w całość i połączone jakimś wspólnym mianownikiem stworzą niepowtarzalny klimat.

WV2U3513

5. Z własnego doświadczenia polecam pomalować jedną ze ścian w kuchni farbą tablicową. Pomoże w zapamiętaniu listy zakupów, przepisów czy ważnych dat. Dodatkowo będzie stanowić tło pod wiele dzieł sztuki w zależności od weny artysty gospodarza.

f433ec0c5af9f2c photos: homify.pl

heart

You Might Also Like

3 komentarze

 • Reply Fanka ciekawych wnętrz 07/04/2016 at 14:02

  Z dużym zainteresowaniem przeglądam ten blog, który jest jednym z najciekawszych propozycji wśród blogów wnętrzarskich. Dużo inspiracji, stylowych wnętrza i niebanalnych rozwiązań. Co ważne, każdy znajdzie tu coś dla siebie, bo przedstawione pomysły na aranżacje są bardzo zróżnicowane. Jest coś zarówno dla fanów surowego industrializmu czy prostego stylu skandynawskiego jak i przytulnego rustic. Będę zaglądać częściej!

  • Reply Ula 07/04/2016 at 23:10

   aaaa, dziękuję serdecznie. No nie ma lepszej motywacji!!!

 • Reply Alicja Brud 22/11/2017 at 14:44

  Bardzo ciekawe pomysły.

 • Leave a Reply