Design, Events, Product/Shop

Z Łodzi do Mediolanu. //From Lodz Design Festival do Milan Design Week.//

26/04/2016

Zapach drewna, piły, młoty i szum wiertarek. Uśmiechnięci ludzie z brodami, we flanelowych koszulach w kratę, mocujący się z wielkimi kawałami drewna. To nie scena z tartaku a z wystawy marki Barlinek, która przeniosła swój projekt o nazwie „Stolarnia Zmysłów/Sensorial Carpentry” z Lodz Design Festival na największe wydarzenie w świecie designu, na via Tortona w Mediolanie podczas Milan Design Week. 

Interaktywna wystawa zapraszała do poznania idei jaka przyświecała Barlinkowi, Tabandzie i Design Alive w tworzeniu warsztatu na Zona Tortota. Markom zależało przede wszystkim na zwróceniu uwagi na ekologiczne problemy, na możliwość wykorzystywania naturalnych materiałów z kontrolowanych upraw do produkcji mebli i do aranżacji wnętrz. Ta ideologia jest zawarta zarówno w krzesłach Tabandy jak i deskach podłogowych Barlinka, które produkowane są z drewna z polskich lasów. Stolarnia zapraszała do poznania historii o barlineckich tartakach i fabrykach, w których z szacunkiem podchodzi się do produktu.

Pachnący drewnem warsztat Barlinka w Mediolanie oferował odwiedzającym możliwość, aby stać się na chwilę drwalem, artystą, projektantem. Zabawić się jak dziecko, dotknąć, spróbować. Użyć ręcznej piły czy hebla. Doznać wszystkimi zmysłami pracy z drewnem. Dodatkowo, każdy z gości mógł wyjść z wystawy z sadzonką polskiego Dębu czy Buku.

To wydarzenie było wyjątkową okazją do rozmowy zarówno o ekologii ale i o designie bez pompatycznych, nie dostępnych eksponatów. Tu wszystko było dla ludzi. I taka forma szalenie się zwiedzającym podobała. Powtórzono tym samym sukces z Łodzi.

DSC02422

collage

DSC02416

DSC02665

DSC02837 source: Barlinek, DesignAlive

heart

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply