Wiosenne porządki, part two. Kuchnia 

Kuchnia, królestwo wielu kobiet. Miejsce, gdzie przenoszą się nawet najbardziej eleganckie, domowe przyjęcia. Co nas tak ciągnie do kuchni? Nasza polska gościnność? Tradycja, że chętniej przyjmujemy gości w domu niż spotykamy się w restauracjach? Ciepło domowego ogniska i swojskość kuchni? Pewnie wszystkiego po trochu?

Ja swoją kuchnię darzę szczególnym sentymentem. Nie dlatego, że lubię gotować. Wprost przeciwnie, dlatego, że nie muszę gotować. A tak naprawdę dlatego, że kuchnia jest dokładnie taka jaką chciałam mieć, bo przeze mnie, od początku do końca zaprojektowana. Wyobrażasz sobie bardziej komfortową sytuację? Mogłam wybierać i decydować o każdym elemencie. Nikt mi nie mówił co powinnam a co się nie da. A jak mówił to szybko się z tego wycofywał. Musisz bowiem wiedzieć, że wiele lat pracowałam jako kupiec w fabryce mebli. Znam materiały, producentów i mam pojęcie o technologii. Dlatego zaprojektowanie szafek, ich układ funkcjonalny i moje potrzeby estetyczne to nie była wielka filozofia. Zabrzmiało arogancko, ale uwierz mi naprawdę wiedziałam co chcę osiągnąć. I udało się. Kuchnia niebawem będzie obchodzić 3 urodziny i wciąż czuję zadowolenie i satysfakcję.

Z tego też względu dbam o nią jak o kolejne moje dziecko. Choć nie jest to łatwe. Utrzymacie porządku i ładu wśród setek rodzajów płatków, dżemów, herbat, makaronów to prawdziwie logistyczne  i organizacyjne wyzwanie. Udało mi się to okiełznać, gdy zaopatrzyłam się w pojemniki. Wysokie, o poj 3 litrów doskonale sprawdzają się do przechowywania płatków śniadaniowych. Łatwo się je uzupełnia a korzystanie z nich nawet przez małe dzieci nie grozi katastrofą. Nie wysypią zbyt wiele, bo niewielki otwór na to nie pozwala. Są za to wygodne i poręczne.

Szklane słoiki z metalowymi nakrętkami o trzech rozmiarach doskonale sprawdzają się do przechowywania herbat, makaronów, przypraw czy bakalii. Wszystko to co rozsypywało się w szafkach teraz stoi w eleganckim ładzie.

33723111215_458843ac91_o

33723111355_878759bf95_o 2a Jak już będziesz na stronie sklepu Piękno w domu, gdzie właśnie możesz zakupić te czy inne pojemniki, zwróć również uwagę na fantastyczne garnki w linii Vldinox są odlewane wraz uchwytami metodą Die-Cast. Dzięki czemu są one trwale połączone z naczyniem, gwarantując solidność i bezpieczeństwo użytkowania. Pokrywki wykonane są ze szkła Pyrex (żaroodpornego i hartowanego) pokrywa a ich wypukły kształt zwiększa pojemność naczynia, a para nie zalewa kuchenki. Garnki są przeznaczone zarówno do kuchenek gazowych jak i do indukcji. Aby nie uszkodzić powłoki non-stic, która zapobiega przypalaniu i przywieraniu potraw producent zaleca korzystanie z nylonowych lub drewnianych akcesoriów kuchennych. 

33723111625_d782b55d50_o 3a

Muszę przyznać, że korzystanie z kuchni dobrze zorganizowanej jest bardzo wygodne i ułatwia pracę, skraca czas przygotowania posiłków. Dlatego też warto część potrzebnych przedmiotów pozostawić na blacie, aby nie tracić czasu na szukanie po szafkach tego czego używamy kilka razy dziennie. Mam na myśli cukie, sól czy ostre noże. Bardzo przydatny okazał się blok drewniany, który organizuje noże z przeznaczeniem do różnych czynności. Wybrałam noże Gerpol, bo wciąż używam sztućców tej samej marki i jestem bardzo zadowolona.

1a

Nawet najlepsza ergonomia i wygląd kuchni nie sprawi, że pokocham gotowanie. Ale o ile przyjemniejszy jest poranek, przygotowujesz kakao w garnku, który nie przypali mleka? A kawa podana w porcelanie zawsze będzie lepiej smakować.

4a 5a stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

//Dziękuję marce Piękno w domu za pomoc w publikacji.//

heart

Comments

Napisz komentarz