Wielkanoc w 8 odsłonach.

Na ile sposobów można wystylizować stół na Wielkanoc? Czy świąteczne dekoracje wielkanocne muszę pastelowe? Czy muszą być infantylne i na pograniczu kiczu? A może da się udekorować stół i dom elegancko, ze smakiem i przede wszystkim z pomysłem? Może wybierzesz coś z moich aranżacji skrupulatnie archiwizowanych, a dziś zebranych, w ciekawy myślę, zestaw ośmiu propozycji. Który jest Ci najbliższy? Czekam na Twoją opinię.

1.W paryskim stylu. Tą aranżację możesz wykorzystać w ramach świątecznego, wielkanocnego śniadania, ale również przy innych okolicznościach. Cecha charakterystyczna? Lornetki teatralne ułożone na zastawie jako element dekoracyjnego elementu zaskoczenia.

2. Mroczna, butelkowa zieleń z promykiem słońca. Trochę poetycko, ale właśnie tak czuję i interpretuję to aranżację. Tym promyczkiem jest mandarynka. Aby było bardziej klasycznie, możesz ją wymienić na pomarańczową pisankę i ułożyć obok jajka z piór.

3. Z nutką gołębiej szarości. Wielkanoc nie jest tak oficjalna jak Boże Narodzenie. Nikt nie zasiądzie w sztywnym kołnierzyku czy sukni z tafty do świątecznego śniadania. Dlatego też możesz sobie pozwolić na więcej swobody. Stąd szary, nowoczesny, graficzny obrus. Ale reszta stylizacji już bardziej tradycyjna.

4. Teatralna czerń. To propozycja dla tych najmniej konserwatywnych. Wielkanoc w czerni? Kto by się odważył?

5. W trendach. Złoto nie daje się zdetronizować! Złota może być nawet wielkanocna aranżacja stołu. Tym samych dekoracja, jak i cały klimat świąt staje się bardziej elegancki, odrobinę bardziej podniosły.

6. Tradycyjna, słoneczna. Żółte żonkile. Ten wybór wydaje się być banalny. Jednak w bardziej eleganckim kontekście stają się mniej pospolite.

7. Wiosenna zieleń. Albo bardziej sierpniowa, soczysta, żywa zieleń. W takim anturażu Wielkanoc jest bardziej arystokratyczna, szykowna, dostojna.

8. Subtelne pastele dla tradycjonalistów. Nie oceniam i nie krytykuję tych, którzy lubią i cenią sobie klasykę i tradycję. Sama taką aranżację również popełniłam nie raz. Jednocześnie namawiam do łamania konwenansów, poszerzania horyzontów, otwierania się na nowe. Wszakże idzie WIOSNA!

all photos: Karolina Grabowska, Kaboompics, stylist: Ula Michalak

Comments

  • 04/04/2018

    Super dekoracje. Sporo ciekawych inspiracji na następny rok :)

Napisz komentarz