Jak zaskoczyć świątecznych gości, czyli 5 pomysłów na dekorację stołu na bożonarodzeniowe przyjęcie.

Choinka ubrana, kokardy na prezentach godnie się prezentują, cały dom pachnie jodłą, pieczonym jabłkiem i cynamonem. Za kilka godzin powitasz gości i rozpocznie się świąteczne przyjęcie. Jak zaskoczyć swoich gości? Co sprawi, że poczują się wyjątkowo, wyczekiwani i kochani zanim jeszcze spróbują Twoich przysmaków i otworzą prezenty. Pierwsze wrażenie, na tym oprzemy dobre samopoczucie i radosną atmosferę Twoich najbliższych.

1.Choinka, symbol świąt. Pięknie prezentuje się na honorowym miejscu, ale też może stanowić element dekoracji stołu. Wieniec czy stroik to powszechny sposób. A może tak mała, pachnąca gałązka dla każdego zaproszonego gościa?

obrus Bortel, a-tab.com.pl szklanka Marsala, home-you.com

  sztućce Brilliants, home-you.compatera Christamsino, home-you.com

2. Wesołych Świąt, lub inne bardziej wyszukane, najbardziej odpowiednie dla każdego z gości, takie od serca. Napisz własnoręcznie na małym liściku, lub wcześniej wydrukuj, czy kup gotowy bilecik. Ułożony na talerzu z pewnością wzruszy Twoich bliskich.

zastawa stołowa Colette, home-you.com świecznik Silverstarsio, home-you.com

3.Ogrzej się. Takie przesłanie może nieść za sobą dekoracja talerza małym lampionem ze świeczką. A może to metafora życzenia wyboru zawsze właściwej drogi. Z pewnością taka dekoracja przyniesie na myśl ciepłe skojarzenia.

   lampion Shiny Snowflakes, home-you.com

świecznik Silverstarsio, home-you.com

4. Dla kochających tradycję. Aranżacja talerza bombką z małą gałązką świerkową to bardzo tradycyjny pomysł, bardzo bezpieczny i elegancki. Klasyczna, szklana bombka z aniołem wewnątrz jest pięknym wyborem. Możesz też dać się ponieść fantazji i wybrać bombkę w kolorze czy bardzo modne bombki retro, w kształcie bałwanka, mikołaja, bogato zdobione i wielobarwne.

bombki choinkowe home-you.com

szklanki i kieliszki Marsala, home-you.com, świecznik Silverstarsio, home-you.com, kula z pozytywką Deer Reunion, home-you.com,  

5. Radujmy się. Maska karnawałowa wydawać by się mogło, że to niezbyt trafiona dekoracja na święta. Na wigilijną kolację może zbyt ekstrawagancka, ale już w stylizacji stołu w kolejnych dniach świąt będzie synonimem radości i zabawy. W końcu to Święta Bożego Narodzenia, czasu, kiedy nikt nie powinien być smutny i samotny. Dodatkowo taka dekoracja będzie zapowiadać jeszcze bardziej wesoły, okres karnawału.

maska Paon, a-tab.com.pl

Stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

Napisz komentarz