Perfekcyjny (przed)świąteczny dom.

Nie ma chyba drugiego tak gorącego okresu jak ten tydzień. Ostatnia prosta przed Świętami Bożego Narodzenia. Gonitwa myśli i działań, korki, kolejki, a wszystko po to, aby w niedzielę wieczorem usiąść z rodziną i przyjaciółmi przy pięknie udekorowanym stole z wyprasowanym obrusem, najlepszymi daniami, tuż przy olśniewającej choince, pod którą piętrzą się prezenty.

Te trzy dni pomiędzy 24 a 26 grudnia będą zwieńczeniem szalonego tygodnia, ale pamiętaj, że pełnego dobrych intencji, życzliwości i najlepszych myśli. Bo przecież to całe zamieszanie, w które dałaś się teraz wciągnąć to wszystko robisz dla najbliższych. I nie jesteś w tym sama. Pani, która biegnie do tramwaju, którą możesz przepuścić na przejściu ma tak samo. I pan, który nie może znaleźć złotówki na wózek do marketu, też tak ma. I sąsiadka, która obładowana torbami nie może znaleźć klucza do zamka i Twoja siostra czy teściowa. Wszyscy daliśmy się porwać tym przygotowaniom, bo zależy nam, aby te święta były szczególne, idealne, wyjątkowe, radosne i szczęśliwe.

Oczywiście, że największą wartością świąt są sami ludzie, nasi bliscy, rodzina i przyjaciele. Bo samemu, nawet przy najwytworniejszym stole raczej nie spędzimy radosnych świąt. Jednakże trzeba pamiętać, że również starania nad pierogami czy kokardą na pudełku z prezentem są najprawdziwszą oznaką miłości i pragnienia szczęścia i radości dla najbliższych. Ja mocno wierzę, że tak właśnie jest. Dlatego też nie przeszkadzają mi te zwariowane przygotowania, harmider i tłumy w sklepach. Last Christmas już 5 listopada, też mnie nie denerwuje, co więcej pomaga, bo przypomina i alarmuje, ze czas naprawdę szybko leci i jeśli zajmiemy się przygotowaniami z odpowiedni wyprzedzeniem to unikniemy wielu niepotrzebnych stresów. Mnie czas przedświąteczny cieszy tak samo, jak same święta. Ty też tak masz?

   świecznik Silverstarsio, home-you.com

kula z pozytywką Deer Reunion, home-you.com, choinka Crimson, home-you.com, świecznik Cristal Shine, home-you.com, szyućce Brilliants, home-you.com, patera Christamsino, home-you.com,  

A może warto już dziś zaprosić kilkoro przyjaciół na jeden krótki wieczór. Przygotuj drobny poczęstunek, jakieś ziemne przekąski, grzane wino i gry planszowe. Usiądźcie w salonie, w blasku choinki i świec. Przecież nie z każdym uda się spotkać w świąteczne dni. Dzięki takim kameralnym spotkaniom święta rozciągną się w czasie, a sam przedświąteczny okres nabierze innego wymiaru. Każdy dzień będzie jak drobny upominek z adwentowego kalendarza. Nikt już nie będzie się dziwił, że wystroiłaś już dom i włożyłaś w to tyle wysiłku. Ty, bowiem świętujesz cały tydzień, nie tylko 3 dni .

dekoracje choinkowe home-you.com

dekoracje bożonarodzeniowe a-tab.com.pl

Stylist: Ula Michalak, Photos: Karolina Grabowska, Kaboompics.

  

Napisz komentarz