5 pomysłów na wielkanocne dekoracje stołu w trendach 2019.

Wielkanoc już za miesiąc. Gdyby chodziło o Boże Narodzenie cały świat i nasze domu byłby już w światełkach i bombkach. Widać jednak, że coraz częściej przywiązujemy wagę do tego wiosennego święta i wielkanocnych aranżacji. A już na pewno nie bez znaczenia pozostają wielkanocne dekoracje stołu.

Czy wielkanocne dekoracje stołu mogą być trendy? Okazuje się, że jak najbardziej. Przygotowałam 5 stylizacji, a każda jest odpowiedzią na zaobserwowane trendy 2019.

1.ciche otoczenie z Ambiente 2019

Dom ma być ostoją, cichą przystanią. Przypomne, takie trendy na 2019 rok zaprezentowało studio forecastowe i trendwatcherskie Stilbüro bora.herke.palmisano  podczas targów we Frankfurcie. Kolory ziemi i naturalne materiały to fundamenty tej tendencji. W takim nurcie stworzyłam wielkanocną aranżację stołu. Biały lniany obrus, subtelna porcelana, gałązki bawełny i eukaliptusa dopełniają stylizacji.

2. radosna atmosfera, trendy 2019 z Ambiente

Pochwała dla radości życia eksponowana intensywnymi kolorami i mnogością wzorów i ornamentów to tendencja na ten rok i podstawa mojej drugiej stylizacji. Żywa, intensywna zieleń, złoto i wiosenne róże z cała pewnością wpływają na poprawę nastoju. Taka jest wiosna i taka powinna być Wielkanoc.

3. inspirowana Metropolitan, kolorem roku 2019, wg Benjamina Moore’a

Szarość, niczym z palety najmodniejszych w tym roku barw wg Benjamina Moore’a przełamują subtelne, pastelowe dekoracje. Całość jednak jest spójna i manifestuje spokój i ukojenie.

4. matowa czerń

To inspiracja dla tych co lubią łamać konwenanse, nie boją się ekstrawagancji a życie traktują z przymrużeniem oka. Matowa czerń to hit 2019.

5. night watch, kolor roku 2019 PPG

Głęboka zieleń, lasu o zmroku, jak barwę tą opisuje producent. Jak większość odcieni zieleni ma moc ukojenia a jednocześnie kojarzona z naturą roztacza dobrą energię. Jak prezentuje się wśród propozycji na wielkanocne dekoracje stołu? Poddaję pod Twoją rozwagę.

Która stylizacja jest Ci najbliższa? Czy któraś będzie inspiracją na Twoje wielkanocne dekoracje stołu?

stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics