Grzejniki dekoracyjne, gdzie dobry design równoważy się z funkcjonalnością.

Jeszcze do niedawna grzejniki stanowiły piętę achillesową we wnętrzu. „Sorry, taki mamy klimat.” Stanowiły konieczne zło, strasząc żelastwem pod każdym oknem. Dziś grzejniki dekoracyjne stanowią prawdziwą ozdobę wnętrza, zapewniając cieplny komfort. Dają świadectwo, że dobry design może równoważyć się z funkcjonalnością bez kompromisów.

Jestem ciepłolubna. Bardzo ciepłolubna. Idealna temperatura w domu, która zapewnia mi komfort to 23st C. Dlatego dobrze rozplanowane ogrzewanie w ramach Jak remontować i nie zwariować jest dla mnie priorytetem. Jednocześnie nie chcę, aby moje nowe wnętrza straciły na atrakcyjności. Dzięki współpracy mojej ukochanej projektantki Magdaleny Sobuli z pracowni Pe2 z marką Purmo jestem przekonana, że osiągniemy satysfakcjonujący efekt, bez uszczerbku na funkcji czy estetyce pomieszczeń.

Aby wybrać właściwe grzejniki musimy określić nie tylko wymiary i wysokość pomieszczeń, wielkość okien ale również charakter jaki chcemy nadać wnętrzu.

Purmo w swojej ofercie posiada bowiem grzejniki dekoracyjne m.in. dedykowane wnętrzom minimalistycznym, nowoczesnym czy loftowym. Możemy wybierać pomiędzy designerskimi grzejnikami pionowymi i poziomymi z gładką płytą frontową lub kolumnowymi, łączącymi najnowocześniejszą technologię wykonania z pięknym wzornictwem. Do dyspozycji jest również szeroka paleta kolorów oferowana przez Purmo, obejmująca również kolory metaliczne i strukturalne . Tym samym jeśli kochasz mocne, intensywne barwy na ścianach, nie musisz ryzykować utratę efektu stosując biały, nudny grzejnik. Tę samą barwę możesz zastosować na grzejniku.

Kos V

Faro H

Kos V

Kolorowe grzejniki mogę również stanowić prawdziwy ornament, niczym obraz Malewicza na białej, minimalistycznej ścianie. Dodatkowo, grzejniki dekoracyjne można zamontować  w niewielkiej odległości od ściany, zyskując tym samy więcej miejsca w małej kuchni czy przedpokoju. Zarówno pionowe modele grzejników, jak Tinos V czy Kos V oraz poziomie Kos H czy Faro H z  płaskimi frontami, doskonale komponują się z aranżacją każdego pomieszczenia.

Delta Laserline; Faro H

Na szczególną uwagę wielbicieli wnętrz postindustrialnych, zasługują grzejniki kolumnowe Purmo Delta Laserline. Łączą one w sobie klasyczną formę z innowacyjną metodą produkcji, zapewniając najwyższy komfort ogrzewania. Unikalna na skalę światową technologia spawania laserowego gwarantuje doskonałą jakość i nowoczesny design grzejnika.

Delta Laserline

Warto dodać, że marka Purmo posiada równie szeroką ofertę grzejników łazienkowych. Do wyborów mamy 15 różnych grzejących form  o zróżnicowanym designie. Łazienka jest szczególnym pomieszczeniem w naszym domu. To właśnie tam komfort cieplny jest najważniejszy, zwłaszcza po wyjściu z wanny czy spod prysznica. Zastosowanie jedynie ogrzewania podłogowego często nie zapewnia wystarczających warunków, ponieważ pod wanną, kabiną i innymi urządzeniami stojącymi na podłodze, nie układa się rur grzejnych. Zmniejszona powierzchnia grzejna nie pokryje więc całkowitego zapotrzebowania na ciepło. Dlatego też zaleca się instalowanie w łazience również grzejnika.

Mauritius
Mauritius;  Evia
Evia

Grzejniki łazienkowe oprócz swojego podstawowego zadania, mogą pełnić pełnią funkcję m.in. suszarki czy ścianki działowej. Ciekawym przykładem jest model Evia. Jego ruchome, wygięte w łuk kolektory ułatwiają wieszanie i suszenie ręczników czy ubrań. Nietuzimkowym rozwiązaniem jest również model Mauritius. Dzięki możliwości montażu prostopadle do ściany, może spełniać rolę ażurowej ścianki działowej. Grzejnik pozwala na ciekawą i funkcjonalną aranżację wnętrza oraz dzieli je na strefy. W łazience ścianka szczególnie dobrze wkomponuje się w przestrzeń pomiędzy wanną, a umywalką. Można na niej powiesić ręcznik do wysuszenia lub ogrzania. Mauritius tworzy także pewien rodzaj ozdobnego parawanu, który dzięki dobraniu odpowiedniej kolorystyki może rozświetlić łazienkę oraz dodać jej wyrazistości.