Trendy 2019 prosto z Ambiente we Frankfurcie.

Właśnie trwają targi Ambiente, a właściwie Międzynarodowe Targi Dóbr Konsumpcyjnych we Frankfurcie nad Menem. To miejsce, gdzie obok prezentacji oferty firm z segmentu dekoracji i wyposażenia wnętrz, swoją wystawę dotyczącą trendów na 2019 zaprezentowało studio forecastowe i trendwatcherskie Stilbüro bora.herke.palmisano.

Prezentacja trendy 2019 na Ambiente koncentruje się na trzech kierunkach. A ja czuje, gdzieś pod skórą, że będzie się odwoływać do tych samych aspektów co Pantone i inne marki farbiarskie komentując wybór koloru roku. Czy w propozycjach barw ilustrujących trendy 2019 znajdą się te najmodniejsze kolory?

Sprawdźmy co widać na Ambiente:

gustowna rezydencja

Doskonały kunszt z nieskazitelnym wykończeniem – bogata kolorystyka, zmysłowe materiały, czyste linie i doskonałe proporcje tworzą zrelaksowaną, ponadczasową elegancję. Porcelana, szlachetne gatunki drewna, skóry i bouclé, aksamit, welur, kolorowe szkła i polerowane powierzchnie są głównym tematem tego kierunku.

ciche otoczenie

Pochwała naturze i prostocie. Poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa. Szacunek dla naturalnych materiałów, które dają możliwości w kreacji. Kolorystyka nawiązuje do barw ze świata przyrody.  Paleta materiałowa wskazuje na wełnę, jedwab, konopie i len, a także drewno, kamień, słomę, glinę i ceramikę.

radosna atmosfera

Różnorodność jest celebrowana w sposób zabawny, wolny od wszelkich konwencji i pełen radości życia. Mieszanka wzorów jest równie niekonwencjonalna jak różnorodność materiałów. W ramach jednej kompozycji przeplatają się w motywy roślinne, wzory geometryczne, druki w stylu vintage. Zestawienia materiałowe zaskakują tak samo jak mix wzorów. Innowacyjny plastik z recyklingu koresponduje z ilustracyjnymi gobelinami. Odważna kolorystyka niemal zmusza do uśmiechu, ale nie w sarkastyczny a w pozytywny sposób.

Radość życia, poszukiwanie spokoju i bezpieczeństwa, dom naszą ostoją. Te same głosy słychać zaróno od producentów farb jak i od obserwatorów trendów z Ambiente. Co z tym wszystkim zrobimy? Czy otworzy nam to oczy? Czy w jakimś stopniu zareagujemy na te wezwania? I nie mówię tu tylko o tym jak zmieniać swoją przestrzeń we wnętrzu, ale również jak zmieniać swoje wnętrze w przestrzeni społecznej, politycznej, finansowej i każdej która determinuje nas do zamykania się w domu, ze strachu przed rzeczywistością.

photos:  Amiente Messe Frankfurt.