Dekoracje na walentynki, które będziesz chciała zostawić na stałe. 

Walentynki, mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Sama kiedyś należałam do obozu wyśmiewców tego dnia. Dziś Święto Zakochanych jest dla mnie miłą zabawą, a walentynkowe atrybuty zamieniłam na dekoracje, które zdobią mój dom na co dzień i przypominają o ciepłych gestach, jakie powinniśmy sobie czynić każdego dnia, nie tylko w  Walentynki.

Czerwone, pluszowe serce, pudełko czekoladek, balon z helem. Takie propozycje prezentów walentynkowych podpowiada google na pierwszych pozycjach. Fajne i miłe, ale aktualne tylko jedne dzień. Taka poduszka może już następnego dnia bardziej drażnić, nijak nie korespondując z wyglądem sypialni, czekoladki na bank nie przetrwają do następnego dnia, chyba, ze masz uczulenie a z balona hel wyleci max po 48 godzinach. Czy zatem można się pokusić o jakieś drobiazgi, które na co dzień, przy powszechnych czynnościach będą przypominały o tej bliskiej osobie, która nas obdarowała?

zestaw kubków Best Coulpe

„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach” – Maya Angelou 

Taką chwilą mogą być celebrowane wspólnie, rodzinne śniadania. Ja z moją rodziną mamy taki niezielny rytuał zwany duże śniadanie. Pięknie udekorowany stół, niczym na ważną rocznicę, pełen smakołyków. A my w pidżamach i czas który płynie jakby obok. Rozmowom i śmiechom nie ma końca, nikt się nie spieszy, jesteśmy dla siebie w 100%. Polecam serdecznie. Zadbaj jednak o właściwą atmosferę. Tu nie ma miejsca na bylejakość. Biały, lniany obrus, aby było zbyt formalnie plus porcelana, aby nadać statusu wyjątkowości. Pamiętaj też świeżych kwiatach.

deska do krojenia i serwowania serów Roundy; kubek z dodatkami (łyżeczka, miseczka) My Love
świeczniki z oferty home&you

Taką chwilą może być kameralna kolacja we dwoje w jadalni Waszego domu. Wystarczy odrobina inicjatywy, kilka elementów, które zadbają o właściwy charakter spotkania i nastrój. Taka kolacja może wpisać się na stałe w Twój kalendarz. Nie musisz czekać na następne Walentynki. Do zorganizowania tej zwniosłej chwili potrzebujesz pięknego obrusu, np złotego, eleganckiej porcelany i szkła. Must have to również świece i kwiaty!

   złote sztućce Conrad; zastawa Svart

Najcenniejsze są te prezenty, które nie wymagają sklepu czy pieniędzy, a odrobiny serca i uwagi„ – Katarzyna Grochola

Cudownie, gdyby był to wiersz czy piosenka napisana przez ukochanego. Ale nie oszukujmy się, ile z nas wyszło na poetę czy muzyka. Wiec doceń jeśli spędził godzinę na wyborze najpiękniejszego kubeczka w którym codziennie rano będzie podwał Ci kawę :)

kubek Heartily

poszewka Craftessa; poszewka Bullets; deska do krojenia i serwowania serów Roundy; kubek z dodatkami (łyżeczka, miseczka) My Love