Energetyczna i wiosenna Wielkanoc

Już za miesiąc Wielkanoc. Kolejny piękny czas. Czas dla rodziny i przyjaciół. Czas na odpoczynek i chwilę zadumy. Ale też czas, który kojarzy się, zupełnie naturalnie, z czymś nowym, świeżym, wiosennym i radosnym. Właśnie to skojarzenie, taką myśl chciałam zawrzeć w najnowszej propozycji stołu na zbliżające się Święta Wielkanocne.

Inspiracja przyszła również z najnowszej kolekcji Astra India, Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Kruchość i delikatność oraz szacunek do tradycji zachowany został przez projektantów kolekcji w formie. Jednak to co robi wrażenie największe, przywodzi na myśl nowoczesność, radość i energię to ręcznie wykonana dekoracja. Zaczerpnięty z kultury egzotycznej, zielono, czarno, złoty ornament prezentuję się obłędnie. Astra India ze swoją soczystą kolorystyką jest dla mnie idealną propozycją na wiosenną stylizację wielkanocną.

33493445455_e876598b06_o 2

Całość kompozycji starałam się utrzymać w barwach, które odnajdujemy na serwisie. Chwilami uciekałam się do subtelnego różu, aby nadać stylizacji lekkości. Kolekcja, ze swoją feerią barw i bogactwem ornamentu nie wymaga wielu dodatkowych dekoracji. Święta to czas podniosły i tak też należy potraktować dekorowanie stołu i domu. Podstawą jest biały obrus, który zawsze stosuję na eleganckich przyjęciach. Nawiązując do intensywnej kolorystyki na porcelanie, dodatkowo zaproponowałam złoto zielony bieżnik.  Złote sztućce były wyborem oczywistym. Całość kompozycji uzupełniają kryształowe owocarki i wazony, które stanowią element dekoracyjny. Złote jajka raz występują w misach, a raz spoczywają na mchu w salaterkach Astra India. Bardzo lubię stosować w stylizacji element zaskoczenia. Tu pierwsze skrzypce zagra niebanalna kolorystyka samej porcelany oraz wstążki. Ten niepozorny element potrafi wprowadzić tyle uroku do stylizacji. Wstążkami przewiązałam talerze, sztućce, zwiesiłam na nich pisanki. Całość wyszła dość teatralnie, ale bardzo elegancko i wysublimowanie.

33493443855_ed23cf2d69_o 5 33365145941_76a24a335d_o

Nie bój się eksperymentować. Nie zawsze Wielkanoc musi być pastelowa. Może wybuchać kolorem i energią, tak jak przyroda na wiosnę. Zapewniam, że taka dekoracja każdego gościa napełni dobrym nastrojem, radością i chęcią do wspólnej zabawy.

33493443225_8eb1a6fe65_o 3 1 32650060024_e58505c82f_o stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

Więcej pomysłów na Wielkanocne aranżacje znajdziesz w najnowszym numerze magazynu Weranda, gdzie wraz z Green Canoe i Zoyka przygotowałyśmy kilka propozycji.

heart

//Dziękuję Polskim Fabrykom Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. za pomoc w publikacji.//

Comments

 • 22/03/2017

  Aleksandra

  Witam

  Zieleń i złoto to ostatnio moje ulubione połączenie w dekoracji stołu. Piękna zastawa, odkąd na studiach mieliśmy zajęcia z ceramiki marzy mi się wykonanie własnej zastawy.
  Pozdrawiam

 • 26/03/2018

  Świetny wpis, uwielbiam święta wielkanocne, za te wszystkie potrawy i nie tylko , chyba nawet bardziej dla mnie są lepsze od świąt Bożego Narodzenia, pozdrawiam!

 • 27/03/2018

  Ozdóbki są bardzo ładne, podoba mi się to że kolorystycznie fajnie się to zgrywa :)

Napisz komentarz