6 tricków z łazienek hotelowych, które kochamy i możemy zastosować w naszej własnej łazience. 

Za co kocham hotele? Jest kilka powodów. Przede wszystkim za to, że to w końcu ktoś się mną zajmuje a nie ja kimś. To ten główny powód, który pewnie podzielasz ze mną, szczególnie jeśli jesteś matką :) Dodatkowo cieszę się, że nie muszę szczególnie dbać o porządek i faktycznie zauważyłam w sobie tendencję do bałaganienia w pokojach hotelowych. Może to nie jest powód do dumy, ale najszczersza prawda, do której tu publicznie się przyznaję.

Myślę, że wynika to z tego, że dobry hotel wprowadza mnie w nastrój rozluźnienia i odpoczynku. Przestaję ganiać, zbierać, odkładać, sprzątać, odkurzać, odstawiać…po prostu daje sobie luz. A jeszcze jeśli hotel jest elegancki, przytulny i dba o gości….mmmm, sama przyjemność.

Są dwa elementy, na które zwracam szczególną uwagę w pokojach hotelowych. To wygodne łóżko z czystą białą, bawełnianą pościelą i łazienka. Sterylnie czysta i wszystkimi tymi „umilaczami”. Małe, pachnąc mydełka, szampony i balsamy, plus ultra miękkie ręczniki, kwiaty…

Zebrałam kilka pomysłów, którymi hotelarze kradną serca gości i przedstawię je poniżej, a Ty wybierz, te które pasują do Twojej osobowości i zastosuj w swojej łazience a poczujesz się jak w luksusowym hotelu. Ja już to zrobiłam :)

1.Kolory, które nadają wnętrzu luksusowego charakteru. Zastanów się jakie barwy kojarzą Ci się z luksusem? Szlachetne czernie a może subtelne i eleganckie odcienie kości słoniowej? Jeśli planujesz remont łazienki, masz duże pole do popisu, aby stworzyć wymarzone spa w domu. Jeśli nie, skoncentruj się na dodatkach, ręcznikach, świecznikach, pojemnikach i innych dekoracjach.

2.Podstawka na wannę. Jeśli lubisz długie kąpiele, taka podstawka na wannę to prawdziwy skarb. Możesz położyć książkę, telefon czy kieliszek z winem :) Jeśli nie masz takiej możliwości świetnie sprawdzi się też taca na stołku czy krześle.

szkatułki, pojemniki, przybory łazienkowe home&you

3.Ciepłe, miękkie ręczniki. Zanim użyjesz ręcznika, powieś go na kilka chwil na włączonym kaloryferze. Ten trik sprawdza się szczególnie dobrze zimą :)

komplet mini kosmetyków Brilan, teraz -50%; ręczniki home&you już od 9,50zł, 

4.Sprawdzaj składy kosmetyków. Do czytania etykiet na produktach żywnościowych już jesteśmy przyzwyczajeni, aby czy sprawdzasz składy kosmetyków które stosujesz? Ja wybieram tylko produkty bez SLS (bardzo wysuszają skórę) bez silikonów i parabenów. Jeśli mogę wybrać 100% naturalny produkt to na taki się właśnie decydujesz, tym szczególniej, że z szamponów czy mydeł, których używam, korzystają również moje dzieci.

5.Dodaj świeże kwiaty. Kwiaty zawsze pozytywnie wpływają zarówno na nastrój jak i na odbiór wnętrza. To najprostszy, najtańszy i najszybszy chwyt, aby poprawić wygląd pomieszczenia. W łazience są absolutnym must have.

6.Świece. Czy podczas długich kąpieli czy tylko przy porannym, szybkim prysznicu, aromatyczna, relaksująca czy energetyzująca świece potrafi zdziałać cuda. A klimat jaki stworzy nie może być zły :)

świeczniki, lampiony home&you

stylist Ula Michalak, photos:  Karolina Grabowska, Kaboompics

Napisz komentarz