Trendy 2019, które kochamy tej zimy. 

Są takie trendy, które kochamy przez kilka sezonów, a są i takie, które tylko czekamy, żeby odeszły w zapomnienie. Co jakiś czas pojawia się nowa moda. Co sezon lansowane są nowe kierunki w oparciu, między innymi o sytuacje polityczną i ekonomiczną na świecie. Jakie będą obowiązywać trendy w 2019?

Każdy z kolorów roku 2019 jest odpowiedzią na zagrożenia świata zewnętrznego. Barwy te mają pomóc w wykreowaniu wnętrz bezpiecznych i przytulnych, zapewniających odpoczynek i spokój.

Jakie jeszcze trendy obowiązujące i nowo lansowane kochamy tej zimy?

Mix metali

Zapoczątkowały tą modę firmy jubilerskie, gdy w swoich projektach biżuterii łączyły srebro, stal i złoto. Ten trik pokazał stylistom wnętrz, że atrakcyjnie wygląda przestrzeń dekorowana elementami  chromowanymi w połączeniu z metalami w kolorze złota czy miedzi. To daje nieograniczone możliwości w aranżacji, a jednocześnie pozwala zachować umiar, aby nie popaść w groteskowy kicz. Złoto dodaje blichtru i ociepla przestrzeń, a chrom ochładza wnętrze.

lustro Geometric, home &you; filiżanka Ester, home&you; zastawa stołowa Champagni, home&you; lusterko Connecto
poszewki dekoracyjne: Centaurus, home&you; Skiny srebrna/złota, home&you;  Ruster, home&you, 

Mix wzorów

Już dawno przestaliśmy się bać łączyć kolory. Dzięki trendom kolorystycznym z 2018 roku, które wskazywały na mocne barwy, odważniej zaczęliśmy żonglować intensywnymi kolorami. Teraz czas na to, abyśmy zaczęli wprowadzać do wnętrz wzory i ornamenty. Moda na mid century modern zachęca do stosowania geometrycznych dekoracji, np na tkaninach czy dywanach. Zrób pierwszy krok i zacznij od małych aranżacji. Ułóż różne poduszki dekoracyjne na kanapie czy łóżku w sypialni. Może przekonasz się do tego pomysłu i rozszerzysz swoją aktywność na cały dom :). Dzięki tkaninom Twój dom będzie cieplejszy i przyjaźniejszy tej zimy.

poszewki dekoracyjne: Chanette, home&you;  Centaurus, home&you; Ravish, home&you;  Skiny, home&you

Kamienie

Fascynacja i uwielbianie naturalnych materiałów, czy choćby ich namiastki w postaci rysunku będzie nadal kontynuowana tej zimy. Wzór marmuru na płytkach jest nieodzownym elementem modnej łazienki. Ale ten deseń pojawił się również na porcelanie, tapetach, czy nawet tkaninach. Obecnie, obok marmuru na salony wchodzi lastryko. Ciekawa jestem czy podzielacie fascynację tym dekorem. Ja nie bardzo, szczerze mówiąc.

świeca Shade, home&you; zestaw łazienkowy Rockie, home&you; mydelniczka Sandic, home &you; ramka Marello, home&you

Zaokrąglenia

Organiczne kształty kojarzą się przyjaźnie i bezpiecznie. Ten trend ma z pewnością swoje podłoże w poszukiwaniu spokoju i odpoczynku od agresywnego świata zewnętrznego. Czyżby fotele uszaki miały ustąpić miejsca fotelom kokonom? Mnie to pasuje. Za uszakami nigdy nie przepadałam.

stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics