Postanowienia noworoczne, a raczej plan na 2019 rok.

Nie lubię podsumowań, bo kojarzą mi się z pożegnaniem, z czymś co minęło i może nie wróci.  Albo nawet lepiej żeby nie wróciło?! Eeee tam, jakieś smutki i nostalgia. Ja wolę patrzeć w przyszłość. Snuć plany, postanowienia. Obierać cel i skoncentrować się na tym jak go osiągnąć. Postanowienia noworoczne? Już prawie z definicji skazane są na porażkę.

Jakie będą Twoje postanowienia noworoczne? Rzucić palenie, biegać codziennie 10km, schudnąc 20 kg? Nie zakładaj sobie celów, których przede wszystkim nie masz ochoty zrealizować.

Ja wolę postanowienia noworoczne nazywać planami na kolejny rok. A ponieważ jestem cybernetycznym endostatykiem (patrz, Akademia Dagmary, odc 73)  mam dużą szansę większość moich planów zrealizować. I tego się będę trzymać!

A zatem jaki mam pomysł na 2019 rok? Przede mną największe wyzwanie z jakim przyszło mi się zmierzyć. Co więcej, będziesz jego świadkiem, recenzentem i krytykiem.

Większość moich czytelników zorientowała się już na czym skupi się większość mojej zawodowej uwagi i energii w 2019 roku.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą… będę remontować stary dom.

Zwykły klocek z lat 70 postaram się  przeobrazić w domu moich marzeń, jak go nazywa moja ulubiona architektka, Magda Sobula (Pe2) z którą mam ogromną przyjemność pracować przy tym projekcie. Tak, zdecydowanie potrzebuję architekta, dlaczego? Wrócimy do tego.

Ale wszystko po kolei. To nie będzie taki zwykły projekt, zwykły remont i zwykłe posty o tym jak przebiegają prace. Poszczególne działania będą opisane w kolejnych postach. W ramach wprowadzenia pokażę Ci dom zastany. Kolejny etap to konsultacja z architektem. Opiszę jak się do takiej rozmowy przygotować i jak wyglądać będzie nasza współpraca, poszczególne spotkania. Dalej przedtsawię zaproponowane przez architekta koncepcje, oraz moją decyzję.

Letnie publikację będą dotyczyć planu remontu. Sam remont będzie również podzielony i każde działanie opisane szczegółowo.

Czym zatem będzie się to różniło od podobnych publikacji na ten temat? Posty z  opisem wybranych do remontu i aranżacji produktów będą zawierać opinię mojego architekta, wyjaśnienie mojej decyzji zakupowej oraz wypowiedź eksperta w dziedzinie, przedstawiciela producenta czy dystrybutora, leadera w branży. Tym samym poznasz komentarz zarówno laika konsumenta jak i ekspercką ocenę produktu pod względem np montażu, jakości materiałów czy samej estetyki, później również komfortu użytkowania.

Jak widzisz, szykuje się spora dawka wysoce merytorycznych i wierzę, że bardzo potrzebnych informacji jak nie zwariować jeśli przyjdzie Ci remontować (dom, mieszkanie). I tak właśnie nazwałam cykl publikacji, które będą dotyczyły tego projektu: Jak remontować, żeby nie zwariować. Budowa domu, tak samo jak generalny remont to jedna z bardziej stresujących chwil w życiu człowieka. Jak sobie pomóc? Jak się do tego przygotować, jak zaplanować, aby cały proces przebiegł w miarę spokojnie? Odpowiedzi będziecie mogli znaleźć w poszczególnych postach, w każdym tygodniu 2019 roku. To moje postanowienie noworoczne, tfu, plan na 2019 rok.