Pomysły na stylizacje wielkanocnego stołu. //A Beautiful Easter Table.//

Niespełna dwa tygodnie do Świat Wielkanocnych. Gdyby był to grudzień bylibyśmy na finiszu przygotowań do Bożego Narodzenia. Domy wypełniłyby się zapachami, dekoracjami, choinkami, kwiatami i prezentami. Jeszcze do niedawna Wielkanoc była traktowana po macoszemu. Żonkile, kolorowe pisanki i mazurek były jedyną dekoracją Wielkanocnego stołu.

Nie z każdej mody się cieszę, która przychodzi do nas z zachodu. Nie przepadam za Walentynkami czy Halloween. Jestem jednak szczęśliwa, że podążając za trendami, zaczynamy przykładać równie wiele uwagi do dekoracji stołu podczas Wielkanocy.

Oferty sklepów przepełnione artykułami do stworzenia przeróżnych, bardzo gustownych aranżacji. Podstawą stylizacji mogą być pastele, lub nawet bardziej zdecydowane kolory. Łączmy wzory geometryczne, nowoczesne, z kobiecymi, florystycznymi akcentami. W ten sposób uzyskamy wyjątkowe, spersonalizowane dekoracje podczas świątecznych przyjęć. Na moim stole z pewnością nie zabraknie świeżych kwiatów, zabawnych figurek zajączków czy króliczków oraz pisanek w formie bombek, które skradły moje serce.

Pierwsza moja propozycja jest dość kontrowersyjna. Podstawą są ciemne kolory i nietypowe połączenie wzorów. Na nowoczesnym, geometrycznym obrusie ustawiłam kwiecistą zastawę. Na talerzu zasiadł złoty zając, który pełni funkcję wazonika na jeden z symboli Wielkiejnocy, bazie kotki.

2 Zastawa stołowa  Flourish.

25445888992_ab0f723927_b

Na Wielkanocnym sole nie może zabraknąć koszyczka z pisankami i baranka.

6 Pisanki do zawieszenia

Pomysłów na dekorację pisanek jest bardzo wiele. Jajka możemy pomalować metalicznymi farbami, brokatem czy bardziej subtelnie, obkleić koronką czy piórkami.

4

25268874290_44be716546_b

Bombki przestały być symbolem Bożego Narodzenia. Pisanki zawieszone na kwiatach czy gałązkach brzozy prezentują się doskonale.

1 Talerz ze złotymi motywami, element zastawy śniadaniowej Phoenix

Pomysły na aranżacje z wykorzystaniem hiacyntów, znajdziesz TU.

3 Obrus Lottie

Dopełnieniem stylizacji stołu niech będą klasyczne ale piękne tulipany w ulubionym kolorze.

25681381896_0b91cc5b1b_b stylist: Ula Michalak; photos: Karolina Grabowska, Kaboompics.com

Życzę Wam jak zawsze pięknych Świąt Wielkiejnocy.

heart

//Dziękuję markom à Tab i home&you za pomoc w przygotowaniu aranżacji.//

Comments

 • 15/03/2016

  Prześliczne!

 • 16/03/2016

  Justyna

  delikatność, elegancja i zapach świąt. Po prostu pięknie !

 • 17/03/2016

  Mnie najbardziej urzeka ten króliczek z baziami :)

Napisz komentarz