Decorations, My Home, Product/Shop

Mój wigilijny stół! //My Christmas Eve table!//

15/12/2015

Kilka dni temu trendsetterka i trendwatcherka, Christina Wiklund, gość specjalny podczas Forum Dobrego Designu, nawiązała, podczas swojej wypowiedzi, do tradycji i historii produkcji porcelany i kryształów w Polsce. Obecnie daje się zaobserwować powracający trend i odrodzenie zainteresowania tą tematyką. Przyczyniły się do tego ostatnie wydarzenia celebrujące dobry design. Lodz Design Festival, wystawa Polski Stół, współpraca znakomitego projektanta Marka Cecuły z marką Ćmielów. Mnie, kochającej filiżanki i ceniącej piękną porcelanę, ten renesans szalenie cieszy. Do grona znakomitych manufaktur jak Kristoff czy Bolesławiec pretenduje nowa, polska firma.

W pięknej porcelanie marki Vola art of deco zakochałam się podczas Lodz Design Festival 2015. Uznałam wówczas ich produkt jako jeden z 9 hitów tegorocznej edycji festiwalu. Pierwsza kolekcja wyszła z pod ręki projektanta i twórcy marki, Marcina Młoczkowskiego na początku tego roku. Obejmuje cztery wzory wykonane z 24-karatowego złota nałożone na szkło i porcelanę najwyższej jakości. Smaku dodaje fakt, iż pełny proces produkcyjny odbywa się w Polsce.

Całym sercem dopinguje i wspieram projekty Marcina, którego projekty doceniła również kapituła konkursu „make me” oraz jury prestiżowego konkursu „Młodzi na start”, organizowanego przez  Elle Decoration. Tą niezwykła porcelanę można było zobaczyć też w ramach Helsinki Design Week, jesienią tego roku.

Dlatego z dumą zapraszam do mojego stołu w świątecznej, bożonarodzeniowej odsłonie jaką przygotowałam bazując na kolekcji porcelany i szkła marki Vola art of deco. Uwagę zwraca kunszt dekoracji. Mimo bogactwa zdobniczego, porcelana jest pełna stylu i klasy. Nie ociera się nawet o przepych czy kicz. To zasługa projektanta, który zadbał o nowoczesne wzornictwo. Również bardzo płaska forma talerzy nadaje współczesnego charakteru. Połączenie bardziej ozdobnych elementów kolekcji z tymi subtelniejszymi wzorami gwarantuje zachowanie równowagi stylizacji. Różnorodność wzorów pozwala na komponowanie zastawy na wiele sposobów. Każdy gość może mieć inny komplet talerzy, inną filiżankę czy kieliszek. Z taką porcelaną moje święta będą pełne blasku. Twoje też takie mogą być.

kaboompics-9931_m

4

3

kaboompics-9811_m

2

1 stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics.com.

heart

//Dziękuję  marce Vola art of deco za pomoc przy tworzeniu publikacji.//

You Might Also Like

3 komentarze

 • Reply jola-dk 16/12/2015 at 09:52

  cudo! :)

  • Reply Ula 16/12/2015 at 10:28

   dziękuję :)

 • Reply wnętrzolożka 08/11/2016 at 18:33

  Bardzo piękna i elegancka porcelana. Takie biało-złote aranżacje bardzo kojarzą mi się z zimą i samymi świętami. Lodowa biel i ciepłe, świetliste złoto – rewelacja!

 • Leave a Reply