Interior, Product/Shop

Kuchania w pięciu stylach. //Kitchen in 5 popular styles//

15/04/2015

Kuchnia to serce każdego domu. Coraz częściej otwarta na living room musi się równie pięknie prezentować. Istotne są już nie tylko nowinki technologiczne z zakresu AGD, czy funkcjonalność wnętrza. Kuchnia ma być równie estetyczna, co ergonomicznie urządzona.

Całość wystroju domu powinna ze sobą współgrać, abyśmy czuli się w nim komfortowo. Wybierając styl, w jakim chcemy urządzić nasz dom, starajmy się, aby miał jeden motyw przewodni. Wnętrze może być eklektyczne, ale nie powinno być chaotyczne.  Przy obecnych możliwościach rynkowych możemy dowolnie wybierać zarówno w materiałach, kolorach, jak i stylach, w jakich chcemy zaaranżować wnętrze. Do tego najnowsze rozwiązania techniczne gwarantują komfort i wygodę użytkowania.

Najistotniejszą częścią kuchni, obok sprzętu, są oczywiście szafki kuchenne. To zabudowa, wraz z dodatkowymi dekoracjami, nadaje wnętrzu charakteru oraz określa jego styl. Meble o prostych formach, prostych liniach bez frezowań czy nawet uchwytów świetnie się wkomponują w nowoczesne, minimalistyczne wnętrza. Fronty z pięknymi „żłobieniami” i stylowymi uchwytami korespondują w przestrzeniach bardziej klasycznych: angielskich czy francuskich.

Dziś przedstawię 5 pomysłów na stylowe i piękne kuchnie, jakie możecie osiągnąć dzięki zastosowaniu kuchni szytych na miarę z oferty Black Red White – Senso Kitchens.

1. Industrial kitchen.

Styl industrialny korzysta z inspiracji fabryczną surowością by paradoksalnie tworzyć bardzo gustowne, wręcz ekskluzywne wnętrza. Przestrzenie industrialne, są duże, otwarte i jasne. Nierzadko całe mieszkanie tworzy jedna niepodzielona przestrzeń. Bardzo charakterystyczne są ogromne okna, najczęściej zajmujące całą ścianę. Skala oraz rozmach to największe plusy i wyznaczniki tego stylu. Zazwyczaj w tego typu pomieszczeniach podłogę od stropu dzielą przynajmniej 4 metry.  W wielkomiejskich wnętrzach loftów coraz częściej pojawiają się betonowe blaty oraz pokrycia ścian i podłóg wykonane z betonowych płyt. Beton nadaje wnętrzu awangardowego wyglądu. Aby ocieplić wnętrze ale nadal konsekwentnie aranżować wnętrze warto eksponować ściany z nieotynkowanej cegły. Nie przejmuj się, jeśli w twojej industrialnej kuchni będą widoczne rury czy kable. To charakterystyczne dla tego stylu detale. W stylu industrialnym najlepiej sprawdza się paleta czystych bieli i szarości, które wprowadzają przemysłową surowość i wrażenie neutralności. Podstawową zasadą w aranżacji wnętrz jest „im mniej tym lepiej”. Meble wykorzystywane w tego typu aranżacjach muszą być proste, oryginalne, mogą nie mieć koloru, ale muszą mieć duszę. Aby osiągnąć taki efekt możesz skorzystać z oferty BRW SENSO Traffic:

brwindustrial

2. Modern kitchen.

Proste linie, czyste formy bez zbędnych zdobień. Ascetyczny minimalizm, przestrzeń i funkcjonalność ponad wszystko. To charakterystyczne cechy nowoczesnych wnętrz. W takich przestrzeniach dominują meble o prostych, geometrycznych kształtach oraz designerskie projekty o niekiedy zaskakujących formach. Meble nie są zdobione, ich uroda polega na formie, proporcjach i zastosowanych materiałach takich jak szkło, metal, tworzywa sztuczne i drewno. Również ściany i podłoga pozbawione są elementów dekoracyjnych. Stosuje się tu beton czy żywicę epoksydową. To wnętrza dla osób uporządkowanych i konsekwentnych. Jeśli odnajdujesz się w przestrzeniach pozbawionych ornamentów, przepychu kolorów i wzorów ten styl jest dla ciebie. Do aranżacji kuchni w stylu nowoczesnym możesz wykorzystać kolekcję Capital z oferty Black Red White. brwmodern

3. French kitchen

To już bardziej dekoracyjny styl. Eklektyczny francuski styl jest pełen przepychu i bogactwa, ale przede wszystkim jest mocno nastawiony na wygodę i przytulność. W kolorystyce wnętrz w stylu francuskim dominują zazwyczaj spokojne, pastelowe barwy. Ściany pokrywają jasne tapety bądź boazeria. Dominującą cechą stylu jest również symetria, co przejawia się w równej i parzystej liczbie mebli czy dodatków i detali. Elementy dekoracyjne powinny być bogate, zdobione roślinnymi wzorami, rzeźbieniami. Meble we francuskim wnętrzu są ozdobne, eleganckie i lekkie. Meble kuchenne powinny mieć frezowane fronty i dekoracyjne uchwyty. Fanom francuskiego stylu, jak również The Hampton, polecam kolekcję Sentima od Black Red White. brwfrench

4. The Hampton kitchen.

Połączenie luksusu ze swobodną atmosferą domku na plaży. Klasyczne elementy wystroju, meble i drobiazgi o rustykalnym i kolonialnym rodowodzie. Takie elementy znajdziesz w luksusowych rezydencjach w stylu Hampton, ulubionym przez zamożnych Amerykanów.

Współczesne kanapy, francuskie krzesła i wiktoriańskie stoły, wszystko to ma tworzyć bezpretensjonalne przytulane ale eleganckie wnętrze. Kolory mają przywoływać skojarzenia z nadmorskim klimatem. Obok bieli, czerwieni czy granatów stosuje się barwy ziemi. Kuchnię w tym stylu możecie urządzić również z wykorzystaniem kolekcji Royal Frigg: frigg_dab_bianco_1_01

5. Rustic kitchen.

Wnętrze w stylu rustykalnym nawiązuje do zamożnej wiejskiej chaty lub tradycyjnego dworku. Głównym elementem dekoracyjnym jest naturalne drewno. Sęki czy inne nierówności, często uważane za wadę tu stanowią cenną ozdobę. Drewniana podłoga i okładziny ścian nadają przytulnego, wiejskiego charakteru. Całość dopełniają drewniane, klasyczne meble, kredensy, masywne stoły. Miłośnikom sielskiego, rustykalnego stylu polecam kolekcję Senso Kitchens Royal. royal rustic Image: Black Red White

heart //Post powstał przy współpracy z marką Black Red White//

 

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply Aniela 16/04/2015 at 08:48

    Kuchnia na pierwszym zdjęciu jest świetna. Szkoda tylko, że dla wyspy potrzebna jest tak duża powierzchnia…

  • Reply Get Into My Life 22/04/2015 at 14:03

    I’m with Angela, the first picture really is great. The wood really softens the look of the room, which would otherwise look stark and naked.

    As for the size of the Island? The room is large enough to accomodate it, and tell me who doesn’t want more space on their kitchen benches?!

  • Leave a Reply