5 pomysłów na wykorzystanie bombek w wyjątkowych aranżacjach Bożonarodzeniowych.

Bombki to nieodzowny atrybut Bożego Narodzenia. Choinka od zawsze był ozdabiana wielobarwnie, jednak nie wyglądała tak bogato jak dziś. Kiedyś na choince znajdowały się odpowiednio cukierki, pierniczki, orzechy, ręcznie wykonywane ozdoby z papieru czy bibuły, wydmuszki, a nawet słoma. Pierwsze bombki powstawały w Niemczech. Historia głosi, że ozdoby ty stworzył Hans Greiner w swoim warsztacie.

Natomiast w Polsce pojawiły się niedługo po tym, jak rozpowszechniła się u nas tradycja wystawiania świątecznego drzewka, bo w XIX wieku. Dziś bombki wykonuje się ręcznie i maszynowo ze srebrzonego szkła, tworzywa sztucznego, malowane czy wyklejane cekinami. Kształtem nawiązują do tradycji świąt przedstawiając mikołaja, gwiazdy czy dzwonki. Ostatnio pojawiło się również wiele dekoracji, które nie kojarzą się z Bożym Narodzeniem. I tak możemy znaleźć bombki w kształcie flamingów, misiów czy samochodów. Jeszcze kilka lat temu wśród świątecznych ozdób dominowała tradycyjna kolorystyka, zieleń, czerwień i złoto. Obecnie sklepy oferują bombki w pełnej paletę barw.

Ja dziś chciałabym zaproponować Ci świąteczne aranżacje z wykorzystaniem bombek. Nie będę je wieszała na choince a wykorzystam do stylizacji wigilijnego stołu.

1.Połóż bombki na paterze, etażerce czy umieść w bombonierce. Możesz wykorzystać te, które zostały z dekorowania choinki. Miksuj rozmiary. Łącz ze sobą satynowe i błyszczące. Utrzymaj kolorystykę w jakiej planowałaś przygotować dekorację stołu. Z powodzeniem taka aranżacja zastąpi tradycyjny stroik na stole.

cccccc

patera a-tab.com.pl, 199,00zł

2. Zwieś bombki z wińca nad stołem albo tak jak ja z lampy, na której umieściłam storczyk. Zamiast kwiatu możesz użyć innej zielonej gałązki bądź choinki.

aaaaaaa

bombki, różne rodzaje, home&you, od 9,90zł

3. Bombki, zwłaszcza te najmniejsze fantastycznie sprawdzą się przy dekoracji talerzy. Obwiąż serwetkę wstążką z nawleczonymi bombkami bądź ułóż małe kuleczki w innej kompozycji na talerzu. Oczywiście przed podaniem posiłku ta dekoracja zniknie, ale pierwszy efekt się liczy. Goście będą pod wrażeniem, gdy zasiądą do stołu.

bbbbbb

eeeee

podkładki pod talerze, różne rodzaje, home&you, od 6,00zł

4. W dużym półmisku umieść bombki o różnej wielkości i kolorach. Wśród nich umieść kilka świec. Całość udekoruj koralikami albo drobnym łańcuchem.

ddddd

świece i świeczniki, home&you od 9,50zł

stylist: Ula Michalak, photos:  Karolina Grabowska, Kaboompics 

5. Umieść niewielką gałązkę świerku i małą bombkę w czarce kieliszka ustawionego do góry nogami a otrzymasz atrakcyjny  oryginalny świecznik.

Życzę wspaniałej zabawy przy dekorowaniu Twojego domu na święta.

//Dziękuję markom a-tab i home&you za pomoc w publikacji.//

heart

Napisz komentarz