5 najbardziej romantycznych miejsc na walentynkowy weekend w Polsce. //5 of the most romantic hotels in Poland.//

W niedziele Walentynki. Ja do tego święta podchodzę dość sceptycznie, z dystansem. Ale nie znaczy to, że nie miałabym ochoty spędzić weekendu, tego czy kolejnego w pięknym miejscu, eleganckim hotelu z profesjonalną obsługą, pysznym jedzeniem.

Wybierając hotel czy pensjonat na weekendowy czy wakacyjny odpoczynek zwracam dużą uwagę na wystrój wnętrza. To skrzywienie estetki? Nie sądzę. Po prostu chcę, aby takie miejsce było strawą zarówno dla ciała jak i dla oka.

Dlatego też postanowiłam przejrzeć oferty najlepszych hoteli w Polsce i wybrać te, które ze względu na wystrój poleciłabym na weekendowy, romantyczny odpoczynek.

Kolejność jest przypadkowa i nie ma wpływu na moje preferencje.

1.Pałac Kotulińskich to XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy usytuowany w dzielnicy Bażaniec w Czechowicach-Dziedzicach, w okolicach Bielsko-Białej. Wnętrze Pałacu zostało urządzone z wielką starannością, zachowując sztukaterię i drewniany parkiet. Stylowe meble dopełniają eleganckiej aranżacji.

pałackotulinskich

pałąckotulińskich

2.ARIES Hotel & SPA mieści się w samym centrum Zakopanego, Górska lokalizacja narzuciła zakopiański wystój, który harmonijnie łączy się z elegancją jak na luksusowy hotel przystało.

aries-hotel-spa-1

aries-hotel-spa

3.Czterogwiazdkowy hotel Anders, położony nad brzegiem jeziora Szeląg Mały, na Mazurach jest miejscem idealnym dla tych, którzy ukojenia szukają blisko natury. Stylowy wystrój wnętrz rywalizuje z pięknym otoczeniem. Będziecie w pełni usatysfakcjonowali.  anderspl

anders1

4.Hotel Branicki w Białymstoku mieści się w pałacu z XVIIIw. Wystrój wnętrz godnie reprezentuje szlachecką historię budynku.

branicki

branickicompl

branicki1

5.Dwór Oliwski w Gdańsku, położony w Dolinie Radości, swoim urokiem zaczaruje nawet najbardziej wymagających gości. Stylowe, jasne wnętrza utrzymane w pastelowej kolorystyce z pewnością wpływają kojąco a kwiatowe desenie wprowadzają romantyczny nastrój i charakter wnętrz.

oliwski

dwór oliwki1

dwór oliwski22

A Ty do którego hotelu wybrał(a) być się najchętniej?

heart

Comments

 • 21/02/2016

  Dwór Oliwski przebił wszystko :)))

 • 27/02/2016

  Czy ja wiem… Moim zdaniem pierwsze miejsce to najlepsze miejsce z tej listy :)

 • 11/02/2018

  Malwina

  My z mężem bardzo lubimy Hotel Lubicz w Ustce: hotel-lubicz.pl. Jeździmy tam często na rocznicę, czy Walentynki. To takie miejsce gdzie można poczuć się jak w raju, odpocząć, zrelaksować się w ich rewelacyjnym spa, poszaleć w basenie i po prostu bardzo miło i romantycznie spędzić czas we dwoje. Mają bardzo ciekawe pakiety dla dwojga, jest to jedno z naszych ulubionych miejsc na taki weekendowy wyjazd!

Napisz komentarz