UPSTYLE YOUR HOME. Diabeł tkwi w szczególe. //The Devil is in the details.//

Tak jak dodatki w modzie, torebka od znanego projektanta czy kapelusz tak detale we wnętrzach stanowią o klasie i stylu. O pięknej sukni powiesz wtedy, gdy jest precyzyjnie skrojona i uszyta. Gdy ściegi są równe i nie marszczy się na plecach. Gdy złote guziki nie zwisają smętnie na ostatniej nitce, a prezentują się w równym rzędzie, niczym żołnierze podczas musztry.

Nawet najdroższa tapeta, najmodniejszy kolor farby na ścianie czy ręcznie robiona podłoga nie będą prezentować się w całej okazałości jeśli nie będą posiadały właściwego wykończenia. Tak jak piękny obraz potrzebuje ramy tak ściana potrzebuje precyzyjnego wykończenia i połączenia z podłogą. Wtedy mówimy o pełnej aranżacji, skończonym projekcie.

Listwy przypodłogowe pełnią na równi funkcję estetyczną jak i funkcjonalną. O tej pierwszej nie ma sensu dyskutować. Zastanawiać się można by było jedynie nad wysokością listwy oraz czy ma posiadać dekoracyjne frezy. Czy malować na kolor ściany czy pozostawić biały mdf nawiązujący barwą do ościeżnic. Z praktycznego punktu widzenia, listwy przypodłogowe chronią ścianę przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią podczas mycia podłogi. Skrywają kable i nierówności a przez to też szpary, w których gromadziłby się brud i kurz. Pamiętaj jednak aby wybierać produkty wysokiej jakości, wykonane z dobrych materiałów, jak drewno czy mdf. Tylko takie są gwarancją łatwego montażu a dalej pięknego wykończenia.

Przy okazji metamorfozy pokoju moich dzieci postanowiłam zamontować nowe listwy, które podkreślą elegancki, już nie infantylny charakter wnętrza. Wybrałam wysokie, 9 cm listwy Elite marki Barlinek, z wysoce wyselekcjonowanego drewna sosnowego, malowanego na biało. Zwróć uwagę jak pięknie podkreśliły delikatny kolor ścian a subtelne frezowanie nawiązuje do sztukaterii na drzwiach.

collage

 

Zobacz również jak, zdawałoby się tak nieistotny detal zmienia wygląd całego pomieszczenia.

barlinek2222

barlinek111 photos: Karolina Grabowska, Kaboompics.com

W ofercie Barlinka, znajdziecie również listwy mniej zdobne, nowoczesne oraz klasyczne, fornirowane, które będą korespondować z deską barlinecką na Twojej podłodze.

Prawda, że diabeł tkwi w szczególe?

//Dziękuję marce Barlinek za pomoc w realizacji publikacji.//

heart

Napisz komentarz