Trend Raport. Tradycyjne dekoracje znów są cool. 

Nieśmiertelna klasyka. Tradycyjne dekoracje, antyki, porcelana. Konwencjonalność w podejściu do aranżacji nigdy nie przebrzmi. Dlatego jeśli nie interesuje Cię pogoń za modą i trendami, postaw na klasykę.

1.Tapety. Wyobrażasz sobie stuletnią, elegancką willę bez tapet we wnętrzach? Bogato zdobione, często ręcznie malowane lub tkane „ubierały” ściany wykwintnych salonów niczym suknie damy. Dziś tapety przezywają renesans. Wybór jest nieograniczony. W zależności od stylu jaki chcemy uzyskać we wnętrzu, możemy stosować wzory kwiatowe, bogate ornamenty inspirowane dalekim wschodem, czy grafikę w stylu midcentury modern.

1.Graham&Brown; 2.Versace; 3.Versace; 4. Graham&Brown; 5. Graham&Brown; 6.Candice Olson

2. Dywany. Tak jak nie ma luksusowej, klasycznej willi bez tapety, tak nie może zabraknąć w niej dywanu. Dziś największą popularnością cieszą się stare perskie czy irańskie dywany, wybarwiane lub zszywane w patchworki jeśli cały dywan nie nadaje się do rewitalizacji. Klasyczne, vintage to hity ostatnich lat. Ale równie pięknie prezentują się te mniej dekoracyjne, nowoczesne, w geometryczny wzór.

Wszystkie dywany dostępne w ofercie Carpets&more.

3.Antyki. Są jak wino, im starsze tym droższe. Ale tak jak wino należy przechowywać we właściwych warunkach tak samo trzeba dbać o antyki. Na giełdach staroci czy aukcjach internetowych można upolować prawdziwe cacka. Trzeba mieć odrobinę szczęścia i dobrego doradcę.

4. Żyrandole. To, że oświetlenie stanowi o efekcie aranżacji nie muszę nikogo przekonywać. Jednak w przypadku lamp równie istotna jest jakość źródła światła jak design oprawy. Prawdziwe odrodzenie można zauważyć wśród kryształowych żyrandoli. Pięknie rozpraszają światło i doskonale wpisują się zarówno w bogaty styl francuski, z którym są bezpośrednio kojarzone, jak i w aranżację bardziej minimalistyczne, podkreślając proste formy innych elementów we wnętrzu.

żyrandol Aurora, Spotlight

5. Kryształy. Skoro kryształowe żyrandole wróciły do łask i znalazły zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach mocno liczę, że podobna historia spotka kryształy chowane za szybami witryn i kredensów. Jeśli bardzo ciążą Ci konotacje i wspomnienia możesz wybrać nowe projekty jak ten wielokrotnie nagradzany Huty Julia, Metropolis.

6. Porcelana. Nie chowaj ukochanego serwisu po babci czy prezentu ślubnego. Ciesz się nim na co dzień. Posiłki podane na pięknym serwisie smakują lepiej. Niech świętem będzie każdy dzień. Jak się stłucze jedna filiżanka czy talerz nie ma tragedii. Ile razy miałaś bowiem okazję wystawić cały 12 osobowy serwis na swoim przyjęciu?

Astra India, Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież

Biała Maria Poinsecja, Rosenthal

Walter Gropius dla Rosenthal

Maria Paula, Altom Design Studio; First, Vola art of deco

stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

Comments

  • 22/03/2018

    znów są cool i jeszcze wiele razy będą :) na szczęście, w końcu gdybyśmy wszyscy zwracali się w stronę nowoczesnych rozwiązań, byłoby mega nudno :)

Napisz komentarz