Złota trzynastka. 13 pięknych projektów, które ozłocą Twój dom.

Złoto! Hit ostatnich lat zarówno w modzie jak i w aranżowaniu wnętrz. Tak samo niebezpieczne jak piękne. Może przyprawić o ból głowy lub wynieść projekt na szczyty elegancki i klasy. Z jednej strony synonim kiczu z drugiej szlachetności i luksusu. Źle zastosowane sprowadzi na dom falę krytyki. Użyte w umiarem, w subtelnych projektach, doda wnętrzu szyku i wytworności.

A zatem, jak stosować złoto w swoich aranżacjach, aby było to zabieg udany? Ważny jest właściwy dobór mebli czy dekoracji, który ma to złoto do wnętrza wprowadzić.

Przeglądając ofertę sklepów wybrałam co ciekawsze propozycje i pragnę się nimi z Tobą podzielić.

1.Lampy, wszystkie znalazłam wśród oferty szwedzkiej marki Markslojd: 1 Capital; 2. Kolekcja Larry; 3. Corse.

2. Porcelana. Wiesz, że jestem zwolennikiem uwolnienia porcelany i kryształów z kredensów i będę lobbować używanie na co dzień na każdym kroku :) 1. Kolekcja Astra Ellada, Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież; 2. Z dorobku marki Rosenthal wybrałam elegancką kolekcję Czarodziejski flet i przezabawną, projektu Waltera Gropiusa z grafikami autorstwa Eweliny Wisniowskiej. 3. Pierwsza, nazwana Firs i najnowsza Livia kolekcje łódzkiej marki Vola art of deco.

3. Stoliki kawowe. Złoto i markur, jak w przypadku kolekcji Unommon oraz w połączeniu ze szlachetnymi barwami jak w przypadku zestawu Julez marki Wood, dostępnych w Dutchhouse.

5. Krzesła i hokery. 1.Moje najnowsze odkrycie to absolutnie spektakularne krzesła z najnowszej kolekcji Cheri od polskiego producenta marki Iker. Złoto w połączeniu z welurem… czy jest coś bardziej hot? 2. Złoto i czerń, klasyka od Dutchbone dostępne w Dutchhouse; 3. Zapętlone krzesła, pierwsza propozycja to QeeBoo od jednej z moich ulubionych ostatnio projektantek Niki Zupanc, druga, to pochwała dla ikon designu, trzy krzesła w jednym. Zgadnij jakie krzesła zostały wplecione w model Masters?

//odpowiedź: 7 Arne Jacobsena, Tulip Armchair Eero Saarinena i Eiffel Chair Charlesa Eamesa//

Comments

  • 07/01/2018

    Fajne pomysły. Każdy znajdzie coś dla siebie. :)

  • 07/01/2018

    Fajne pomysły. Chętnie skorzystam z niektórych.

  • 18/01/2018

    Choć złoto na porcelanie wygląda pięknie to jednak w dobie zmywarek ma swoje wady…

Napisz komentarz