Bez kategorii, Decorations, Interior, Places, which you have to visit

Travel for Design. Soho House, więcej niż hotel.//Soho House, more than hotel.//

15/11/2015

W 1995 powstał pierwszy Soho House w Londynie. Dziś członkowie Soho Club mają do dyspozycji 15 lokalizacji na całym świecie. Soho House to nie tylko hotele, ale również domy do wynajęcia, restauracje, spa a nawet kina.

Jeśli szukając noclegu w obcym mieście , oprócz lokalizacji i zwracasz również uwagę na estetykę wnętrz, poznaj trzy hotele z sieci Soho House, w Nowym Jorku, Berlinie i Istambule. Wszystkie są utrzymane w podobnym, eklektycznym stylu z przewagą industrialnych detali. Jednak architekci wnętrz w każdym hotelu zaznaczyli klimat i kulturę miasta w jakim się znajduje.

Soho House Nowy Jork mieści się na Manhatanie. Na dachu hotelu umieszczono basen i restaurację, aby goście mogli cieszyć się widokiem miasta, które nigdy nie zasypia. Wnętrza, stylistyką nawiązują do loftów, które swój początek miały właśnie w Nowym Jorku. Belgijskie okna i przepierzenia, kilka klasyków i industrialnych detali. Tradycyjny Nowy Jork.

sohony2

sohony1

sohony3

sohony4

sohony6

Soho House Berlin to luksus w eklektycznym wydaniu. Blichtr i przepych w lobby, bardziej stonowane i klasyczne wnętrza jadalni w dość ciemnej kolorystyce oraz spokojne, tradycyjne, jasne sypialnie. Mnie szalenie się podoba szmaragdowy welwet na krzesłach oraz podobny odcień na ścianie jadalni.

sohoberlin1

sohoberlin2

sohoberlin3

sohoberlin7

sohoberlin4

Soho House Instambuł, to mój faworyt. Te aranżacje wnętrz podobają mi się najbardziej. Klasyki, meble vintage oraz wyrafinowana dekoracja ścian to wszystko zwróciło moją uwagę i skradło serce. Do tego lekko paryski sznyt ukryty w wysokich oknach, sztukaterii i parkiecie. Czego chcieć więcej. I jeśli jeszcze ktokolwiek będzie pytać, czy angielski Chesterfield pasuje do industrialnych lamp w nowojorskim lofcie z surową cegłą na ścianach to odpowiem parafrazując klasyka: „Nie mówmy pasuje, a raczej koresponduje. Łączmy style, bawmy się, nie bójmy się. Jeśli nam ta estetyka odpowiada to znaczy, że wszytko jest ok! ” – Dagmara Jakubczak, forelements.pl

sohoinstambul2

sohoinstambul1

sohoinstambul4 source: sohohouse.com

A Tobie, który hotel podoba się najbardziej?

heart

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply Monika S. 17/11/2015 at 13:27

    Zdecydowanie berlin, jadalnia to istne wnętrzarskie arcydzieło.

  • Reply Paula 28/11/2015 at 15:09

    Chciałabym spać w sypialni w Nowym Jorku, jeść i pić w Berlinie, a wieczory spędzać na tarasie z pięknymi widokami na Istambuł :) Każde z tych miejsc wydaje się ucztą dla zmysłów. Piękne!!!

  • Leave a Reply