Decorations, DIY, Furnitures

Stara – nowa komoda. //Before & after an old cabinets for kids room//

05/01/2015

Transformacja pokoju dziecięcego rusza z kopyta. Jak na zwołanie koleżanka potrzebuje łóżeczko dla dzidziusia, a więc jeden problem z głowy. Oddam jej łóżko Aleksandra, które jest dla niego już za małe. Zresztą mimo, że pokój moich dzieci nie jest mały, dwa łóżka to strata miejsca. Planuję wstawić im łóżko piętrowe.

Do tego pojemne komody na zabawki i półki na książki. Jak już wcześniej wspominałam, mebli szukam na aukcjach internetowych. Chcę kupić jakąś perełkę, nawet zniszczoną i spektakularnie ją odnowić, Jestem zafascynowana modernizacją starych mebli. Zobacz przykłady, które absolutnie mnie urzekły.

2a 3a

4a 5a

6a 7a 8a

 

9a source: apartmenttherapy.com

heart

Comments

comments

You Might Also Like

11 komentarzy

 • Reply BabaMaDom 05/01/2015 at 22:20

  Cuda ludzie potrafią ze staroci zrobić! Ja nigdy za stare meble się nie brałam ponieważ uważałam, ze cierpliwości mi nie starczy – głównie w szlifowaniu i zdzieraniu starych warstw lakierów :-)
  Może kiedyś :-)

 • Reply dkstudio 06/01/2015 at 00:05

  Ja również jestem wielką fanką modernizacji starych mebli! Właśnie kupiliśmy mieszkanie i gdy planowaliśmy jego zakup, obiecałam sobie, że będę wyszukiwała starych mebli, aby je przerobić. Niestety zależało nam na tym, żeby jak najszybciej się przeprowadzić, a jako że trafiło to na najmniej oczekiwany okres czasu, musieliśmy z tego pomysłu zrezygnować. Ostatecznie skończyło się na… meblach z Ikei :)

  Pozdrawiam,
  Jola

  • Reply Ula 06/01/2015 at 19:47

   A gdyby ktoś to robił za Was i proponował zakup takich „odpicowanych” mebli ciut droższych od Ikei, decydowałybyście się?

   • Reply Aneta 02/08/2015 at 10:32

    Ja bym chętnie skorzystała z takiej usługi, jeśli byłaby w przystępnej cenie. Nie mam miejsca, w którym mogłabym samodzielnie odnowić stary mebel, nie wiem też, czy potrafiłabym uzyskać taki efekt jak na zdjęciach. Dlatego interesuje mnie opcja samodzielnego zakupu mebla i oddanie go w ręce kogoś, kto odnowi (a raczej zmieni) go zgodnie z moją wizją. Czy znasz osoby/firmy, które oferują takie usługi (Warszawa i okolice)? Gdzie i jak ich szukać?

    • Reply Ula 02/08/2015 at 21:38

     Kochana, jest sporo takich miejsc. Wpisz tylko w google, refreszing, refresh, odnawianie, renowacja mebli i na bank znajdziesz coś blisko siebie.

 • Reply adam 07/01/2015 at 23:46

  A dla mnie zdecydowanie before – no może lekko przywrócone do dawnej świetności :-)

  • Reply Ula 08/01/2015 at 13:25

   Rozumiem, że cenisz klasykę. Zwróć jednak uwagę, że wiele takich mebli w pierwotnej wersji nie nadaje się do użycia. Taka transformacja to jakby dać im drugie życie, czyż nie?

 • Reply Agnieszka Buchta 08/01/2015 at 09:25

  Co jedna to piękniejsza.

 • Reply Dagmara FORelements 13/01/2015 at 00:48

  Zadziwiające jak bardzo te stare sraczkowate komody zyskują na urodzie, gdy się je po prostu rozjaśni i zmieni gałki. Że nie wspomnę o meblach oklejanych tapetą! Tu dopiero można zaszaleć.
  A co do mebli z Ikei, o których pisała poprzedniczka, można je łatwo ozdobić naprawdę prawie za darmo. Ja swoje albo przemalowałam albo obwiesiłam koralikami albo okleiłam paskami ceramicznej kolorowej mozaiki. Wyszło super!

 • Reply Conchita 21/12/2015 at 11:12

  Z tym odnawianiem a właściwie przemalowywaniem to jest tak, że ma tak samo dużo zwolenników jak i przeciwników. Ja osobiście, jeśli chodzi o wspaniałe antyki, mam problem z przemalowywaniem ich na biało ( bo teraz taka mania malowania na biało). Wolę chyba zachować strukturę drewna. Podobają mi się natomiast metamorfozy zabytków PRL, gdzie tylko częściowo użyto farby. Np. komoda odnowiona w tradycyjny sposób a na to wzory geometryczne naniesione farbą. Lubię renowację z szacunkiem do drewna.

 • Reply ania 01/08/2018 at 10:51

  witam serdecznie:

  jakiej farby użyłaś do tej szarej szafy na poczatku?

 • Leave a Reply