Stara – nowa komoda. //Before & after an old cabinets for kids room//

Transformacja pokoju dziecięcego rusza z kopyta. Jak na zwołanie koleżanka potrzebuje łóżeczko dla dzidziusia, a więc jeden problem z głowy. Oddam jej łóżko Aleksandra, które jest dla niego już za małe. Zresztą mimo, że pokój moich dzieci nie jest mały, dwa łóżka to strata miejsca. Planuję wstawić im łóżko piętrowe.

Do tego pojemne komody na zabawki i półki na książki. Jak już wcześniej wspominałam, mebli szukam na aukcjach internetowych. Chcę kupić jakąś perełkę, nawet zniszczoną i spektakularnie ją odnowić, Jestem zafascynowana modernizacją starych mebli. Zobacz przykłady, które absolutnie mnie urzekły.

2a 3a

4a 5a

6a 7a 8a

 

9a source: apartmenttherapy.com

heart

Comments

 • 05/01/2015

  Cuda ludzie potrafią ze staroci zrobić! Ja nigdy za stare meble się nie brałam ponieważ uważałam, ze cierpliwości mi nie starczy – głównie w szlifowaniu i zdzieraniu starych warstw lakierów :-)
  Może kiedyś :-)

 • 06/01/2015

  Ja również jestem wielką fanką modernizacji starych mebli! Właśnie kupiliśmy mieszkanie i gdy planowaliśmy jego zakup, obiecałam sobie, że będę wyszukiwała starych mebli, aby je przerobić. Niestety zależało nam na tym, żeby jak najszybciej się przeprowadzić, a jako że trafiło to na najmniej oczekiwany okres czasu, musieliśmy z tego pomysłu zrezygnować. Ostatecznie skończyło się na… meblach z Ikei :)

  Pozdrawiam,
  Jola

 • 07/01/2015

  adam

  A dla mnie zdecydowanie before – no może lekko przywrócone do dawnej świetności :-)

 • 08/01/2015

  Co jedna to piękniejsza.

 • 13/01/2015

  Zadziwiające jak bardzo te stare sraczkowate komody zyskują na urodzie, gdy się je po prostu rozjaśni i zmieni gałki. Że nie wspomnę o meblach oklejanych tapetą! Tu dopiero można zaszaleć.
  A co do mebli z Ikei, o których pisała poprzedniczka, można je łatwo ozdobić naprawdę prawie za darmo. Ja swoje albo przemalowałam albo obwiesiłam koralikami albo okleiłam paskami ceramicznej kolorowej mozaiki. Wyszło super!

 • 02/08/2015

  Aneta

  Ja bym chętnie skorzystała z takiej usługi, jeśli byłaby w przystępnej cenie. Nie mam miejsca, w którym mogłabym samodzielnie odnowić stary mebel, nie wiem też, czy potrafiłabym uzyskać taki efekt jak na zdjęciach. Dlatego interesuje mnie opcja samodzielnego zakupu mebla i oddanie go w ręce kogoś, kto odnowi (a raczej zmieni) go zgodnie z moją wizją. Czy znasz osoby/firmy, które oferują takie usługi (Warszawa i okolice)? Gdzie i jak ich szukać?

 • 21/12/2015

  Z tym odnawianiem a właściwie przemalowywaniem to jest tak, że ma tak samo dużo zwolenników jak i przeciwników. Ja osobiście, jeśli chodzi o wspaniałe antyki, mam problem z przemalowywaniem ich na biało ( bo teraz taka mania malowania na biało). Wolę chyba zachować strukturę drewna. Podobają mi się natomiast metamorfozy zabytków PRL, gdzie tylko częściowo użyto farby. Np. komoda odnowiona w tradycyjny sposób a na to wzory geometryczne naniesione farbą. Lubię renowację z szacunkiem do drewna.

 • 01/08/2018

  ania

  witam serdecznie:

  jakiej farby użyłaś do tej szarej szafy na poczatku?

Napisz komentarz