Otwórz się na… nowy rok! 

Nowy rok to nowe możliwości, wyzwania, pomysły do zrealizowania. Ktoś mądry powiedział, że mamy nowe 365 szans na nowe życie, radość, miłość, szczęście. (IG: @migalnia) Wystarczy sięgnąć, wyciągnąć rękę, otworzyć się i nie poddawać. Czasami jak los zamyka drzwi to otwiera okno. Trzeba z tej szansy skorzystać. Dziś to właśnie drzwi będą słowem kluczem do tej publikacji.

Dla mnie ten rok będzie wyjątkowy. Jak już wiesz podjęłam się ogromnej odpowiedzialności. Przebudowy starego bliźniaka w elegancki dom dla mojej rodziny. Oczywiście jak każdy od lat planowałam, marzyłam, rozważałam, jak będzie wyglądać dom moich marzeń. Dzięki doświadczeniom i wiadomościom, zbieranym przez lata, wiem na jakie kompromisy mogę pójść bez poczucia straty, a z czego nie jestem w stanie zrezygnować.

Dzięki swojej pracy mam szansę testować różne produkty i rozwiązania co ułatwi mi proces decyzyjny, gdy przyjdzie czas zakupów elementów wyposażenia nowego domu.

Wiele razy w swojej pracy przekonałam się, że dopiero poznając wachlarz możliwości zaczynamy dostrzegać walory pewnych produktów i usług. Jak wpływają na nasz komfort życia, jak poprawiają wygląd wnętrz.

I tu wracamy do drzwi. Otworzyłam się pod koniec ubiegłego roku na jeszcze jedną zmianę w obecnym mieszkaniu i wymieniłam wszystkie drzwi wewnętrzne. Większość mieszkania jest na planie otwartym. Kuchnia, jadalnia i salon to openspace. Wnętrza, które z racji funkcji posiadają drzwi to łazienki, pokój dzieci i sypialnia.

To jak ważnym estetycznie elementem są drzwi przekonałam się już kilka miesięcy temu, gdy podjęłam się metamorfozy drzwi w pokoju dziecięcym. Efekt, który osiągnęłam swoimi nieprecyzyjnymi działaniami był tak spektakularny, że szukałam sposobności, aby wszystkie drzwi tak właśnie wyglądały.

Jednak muszę przyznać, że ta metamorfoza kosztowała mnie sporo czasu i energii. Dlatego zdecydowałam się na pomoc specjalistów i ekspertów w tej dziedzinie.

Drzwi wybrałam z oferty marki PORTA DRZWI, która swoje wyczucie estetyki, oraz nowoczesne rozwiązania prezentuje co roku na festiwalu designu w Łodzi. Nie jest mi bowiem obojętne jaki marki z którymi pracuje, kreują wizerunek i jak dbają o jakość swoich produktów i usług. PORTA DRZWI w obecnym czasie przeprowadza audyt wśród firm montażowych i ponownie nadaje autoryzację. Od pewnego czas działa z ramienia firmy Akademia Dobrego Montażu – unikatowe w branży centrum szkoleniowo-warsztatowe.

W kwestii technicznej, która jest z całą pewnością dla każdego bardzo istotna, to proces zakupu drzwi zaczyna się od wizyty pomiarowej. Przedstawiciel firmy osobiście dokonuje pomiarów i ustala wszystkie opcje zamówienia, model, kolor drzwi i ościeżnic itd. Produkcja drzwi, w zalezności od modelu trwa około 6-8 tygodni. Są też takie kolekcje na które klient będzie musiał poczekać dłużej i takie, które są dostępne w dużo krótszym czasie. Montaż to niecałe 8 godzin, wliczając w to czas na zabezpieczenie podłogi i mebli oraz na demontaż starych drzwi.

A teraz sam produkt, mój wybór padł na drzwi z kolekcji Porta VECTOR Premium w kolorze białym w systemie przylgowym z białą ościeżnicą. Frezowania w modelu V, który wybrałam nadają klasyczny charakter i dodają elegancji wnętrzom. Sami zobaczcie i oceńcie efekt.

stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics