Poradnik remontowy. Ogród we wnętrzu.

To chyba Candice Olson powtarzała w każdym odcinku Divine Design, że w każdym wnętrzu powinien być jakiś punkt odniesienia. Szczególny przedmiot, wokół którego będzie urządzana przestrzeń. Czasem jest to kominek, dzieło sztuki innym razem akwarium. A co gdy mieszkamy w kawalerce i jedynym kominkiem na jaki możemy liczyć to tealight, a hucznie nazwane akwarium to szklana kula z welonką? Nie musimy się godzić na wszystkie kompromisy. Wystarczy się dobrze rozejrzeć a ciekawe rozwiązania są na wyciągnięcie ręki.

Ostatnio, podczas wizyty w pracowni architektów zobaczyłam zieloną ścianę. Nie, nie pomalowaną na zielony kolor. Zbudowaną z żywych roślin. W niczym nie przypominała obrośniętej bluszczem elewacji starej kamienicy. Była to piękna dekoracja, która nadawała charakteru całemu wnętrzu. Pozostałe materiały użyte w projekcie musiały współgrać z designem ale i ideologią jaką niesie zielona ściana. We wnętrzach tego studia znajdziemy jedynie ekologiczne, naturalne materiały, drewno czy kamień. Taka ściana wnosi nie tylko aspekt dekoracyjny ale jestem przekonana, że działa relaksująco na osoby przebywające w tych wnętrzach. Podobnie działa akwarium. Wiem, bo miałam trzy w tym jedno ponad 600litrowe.

Zarówno akwarium jak i zielona ściana (choć ta pewnie mniej) są mocno absorbujące. Dlatego fantastycznym rozwiązaniem, równie spektakularnym, ekologicznym i co ważne nie angażującym są ogrody wertykalne w formie obrazu. Kluczem tworzenia zaskakujących wzorów jest różnorodność stosowanych roślin Ogrody wertykalne wypełnią życiem każdą przestrzeń, nadając jej niepowtarzalnego charakteru i wyglądu oraz pozytywnie i odprężająco wpływają na nastrój mieszkańców i gości. Zielone obrazy są produktem ekologicznym wytworzonym z materiałów pochodzących z recyklingu. Podstawą ogrodu jest miękka tkanina – nietoksyczna i praktycznie niezniszczalną. Ekologiczny materiał tworzy idealne środowisko dla roślin tropikalnych i sukulentów. Dzięki zastosowanym systemom nawadniania, Zielone obrazy nie wymagają szczególnej pielęgnacji. To powoduje, ze idealnie sprawdzają się również w przestrzeniach publicznych, takich jak hotele czy restauracje. Taki zielony obraz w Twoim domu sprawi, że wiosna szybciej do Ciebie zawita i na długo pozostanie, zarówno w domu jak i w sercu.

unnamed

unnamed1

unnamed3-horz photos: ZIELONE OBRAZY.

heart //Ten post powstał przy współpracy z marką ZIELONE OBRAZY.//

Comments

Napisz komentarz