Organizacja w kuchni. 5 kuchennych niezbędników. 

Dobra organizacja w kuchni to podstawa planowania życia rodzinnego. Jako aktywna zawodowo, mama dwójki dzieci w wielu szkolnym, muszę być super zorganizowana. Prace w kuchni to istotny i absorbujący, codzienny element dnia codziennego. Każda kobieta to wie. I tak jak każda z nas mam zestaw obowiązkowych niezbędników w kuchni. Ja część mojej listy kuchennych essential’i zakupiłam na Zalando Lounge. Skorzystałam z szybkich kampanii wyprzedażowych (a codziennie są nowe) i udało mi się kupić pomoce kuchenne bardzo dobrej jakości i znacznie taniej’.  Co byś dołączyła do mojego zestawu must have?

Stół w kuchni

Kuchnia to centrum sterowania życia rodzinnego. Z pewnością się ze mną zgodzisz. Moja jest zaprojektowana tak, aby wręcz zachęcała do tego, żeby w niej właśnie spędzać czas. Gdy ja gotuję, moje dzieci odrabiają lekcje przy kuchennym stoliku. Ja też uwielbiam to miejsce. To właśnie tu najczęściej siadam z filiżanką kawy i laptopem. Stół w kuchni, również w moim rodzinnym domu był centrum życia rodzinnego. To dlatego projektując mój obecny dom, kącik śniadaniowy był wpisany w pozycje obowiązkowe.

Komplet noży

Komplet dobrych noży to atrybut każdego szefa kuchni. Bez właściwego zbioru ciężko przygotować nawet najprostszy posiłek. Mój zestaw pochodzi z linii Jemie’go Oliver’a, sympatycznego, angielskiego kucharza, znanego promotora zdrowego odżywiania i telewizyjnego prezentera w kulinarnych programach. W komplecie jest 5 noży w tym dwa moje ulubione, z ząbkami do pieczywa i tak zwany nóż szefa kuchni, wszechstronny nóż do krojenia, siekania, szatkowania. Bardzo przydatny nóż, to również ten najmniejszy w zestawie, przeznaczony głównie do warzyw i owoców, ale sprawdza się również w wielu innych sytuacjach.

Deska do krojenia

Duża deska, tak jak komplet noży to absolutny Must have w każdej kuchni. Nie chcę zniszczyć blatu, dbam o swoje noże, dlatego deska w zasadzie jest w stałym użytku. Wybrałam na Zalando Lounge dużą deskę, również z kolekcji Jemie’go Oliver’a. Zapewnia mi komfort pracy, nic nie spada na podłogę. Drewniana wygląda pięknie, jest prawdziwą dekoracją, a do tego nie tępi noży!

 

Bawełniane ściereczki.  

Jeśli ochrona środowiska nie jest Ci obojętna, ogranicz zużycie papierowych ręczników. Są wykonane z celulozy, a do ich produkcji potrzeba dużych ilości wody! Owoce czy ręce możesz wycierać w bawełnianą ściereczkę. Ja swoje kuchenne tekstylia również zakupiłam na Zalando Lounge. Podobnie jak noże czy deska do krojenia, pochodzą z kolekcji Jemie’go Oliver’a. Świetnie wyglądają i bardzo dobrze zbierają wodę. 

Lunchbox’y.

W natłoku obowiązków łatwo jest zapomnieć o systematycznym, zdrowym posiłku. Przygotowany wcześniej i spakowany po poręcznego i wygodnego pudełka jest dobrym rozwiązaniem, gdzie wiemy, że dzień będzie intensywny. Pudełka Grub Tub to dwa pojemniki plus sztućce spiętrowane ze szczelnym zamknięciem. Mąż zabiera do biura, a dzieci do szkoły. To świetne rozwiązanie sprawdza się również na sobotniej wycieczce. Pudełka Grub Tub łap na Zalando Lounge.

Stylizacja: Ula Michalak, Zdjęcia: Karolina Grabowska, Kaboompics.com