Lodz Design Festival- Prolog.

Do otwarcia wrót w Art Inkubatorze na Tymienieckiego w Łodzi pozostało 20 dni. Lodz Design Festival to najważniejsze wydarzenie w Polsce i jedno z bardziej prestiżowych w Europie. Dla osób zainteresowanych designem, trendami, stylami w architekturze i wnętrzach to absolutny „must be”. Dla zwykłego Kowalskiego to doskonałe miejsce do czerpania inspiracji, wiedzy i pomysłów, jak pięknie i funkcjonalnie zaaranżować swój dom.

To miejsce gdzie łączy się kultura i sztuka z produktami codziennego użytku, ale zawsze o pięknej formie i doskonałej jakości. Te najlepsze zostają wyróżnione w konkursie „must have”, w którym już od pięciu lat wskazywane są najciekawsze produkty autorstwa polskich projektantów lub wyprodukowane przez polskich producentów. Wyboru dokonuje specjalnie zaproszona Rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i najważniejszych w kraju ośrodków wzornictwa. Nominowane produkty muszą spełnić dwa podstawowe warunki: pochodzić z Polski oraz być dostępne w sprzedaży.

Poniżej kilka wyróżnionych projektów, pełną listę znajdziesz TU.

ST SIDEBOARD/ projekt: Piotr Grzybowski/ producent: Swallow’s Tail.

05komodalodzdesign-kopiowanie

Bluma | Paper bag for flowers/ projekt: Adam Groch/producent: Bluma

bluma_bag_6-kopiowanie

Kanapa i fotel Boo/ projekt:Maja Ganszyniec i Krystian Kowalski/ producent: Comforty

comforty_boo_krystian_kowalski_maja_ganszyniec_1-kopiowanie

Stół Endu/ projekt: Piotr Kuchciński/ producent: Dller

endu_6-kopiowanie

Kolekcja melbli 366/projekt:Józef Chierowski / 366 Concept/producent: 366 Concept

img_0197-kopiowanie

Kubek MODERN/projekt:Kabo&Pydo/ producent: AVANT Fabryka Porcelitu

kubek-modern-03-kopiowanie

Nożyczki Renomed – T he Black & T he Gray/ projekt: Donata, Maciej, Michał Rucińscy/ producent: Renomed Sp. z o.o. renomed-the-black_1-kopiowanie

Lampa TOTEM 6/projekt: Kinga Chmielarz/ producent: HOP-Design

totem-1-mh-kopiowanie

Laureatów plebiscytu „must have” poznamy podczas wręczenia nagród 10.10.2015. Oczywiście tam będę wraz z uczestnikami #meetblogin2015. Obiecuję relację na żywo na Snapchat: @interiorsdesign.

Konkurs i wystawa make me! jest kolejnym znakiem rozpoznawczym Łódź Design Festival, a jednocześnie jednym z najważniejszych międzynarodowych konkursów skierowanych do młodych projektantów. Najważniejszym celem make me!, podczas każdej edycji Festiwalu, jest promocja twórców młodego pokolenia. Wybrane do pokonkursowej wystawy projekty wyróżniają się przede wszystkim indywidualnym podejściem do otaczającej nas rzeczywistości i nie podążają za „obowiązującymi” w danym momencie trendami. To prezentacja tych projektów i tych projektantów, których, pomimo młodego wieku, można już określić mianem świadomych twórców. Jury w tym roku spośród 249 nadesłanych prac wybrało 25. Wszystkie projekty znajdziecie TU.

Aleksandra Korbanska, C’EST LA VIE

make-me-aleksandra-korbanska-cest-la-vie-lodz-design-festival-2015-2

Alicja Palys, TRANSPARENT CHAIR

make-me-alicja-palys-transparent-chair-lodz-design-festival-2015-1

Jagoda Fryca, PRYMITYWY make-me-jagoda-fryca-prymitywy-lodz-design-festival-2015-1

Lukasz Maziarz, HILARIUS

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Marcin Mloczkowski, VOLA_ART OF DECO, Moim zdaniem –  ABSOLUTNIE PRZEPIĘKNA CERAMIKA

make-me-marcin-mloczkowski-vola_art-of-deco-lodz-design-festival-2015-1

Marlene Huissoud, FROM INSECTS make-me-marlene-huissoud-from-insects-lodz-design-festival-2015-2

Marmolada Design, Magda Pawlas, Dominika Wysoglad, ROBAK make-me-marmolada-design-magda-pawlas-dominika-wysoglad-robak-lodz-design-festival-2015-2

Przypominam, że w ramach Lodz Design Fesiwal, w dniach 10-11/10/2015 odbędzie się już trzecia edycja #MEETBLOGIN2015, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich. Inicjatywa ta wpisała się już na stałe w program łódzkiego festiwalu.

W tym roku, z uwagi na ogromne zainteresowanie w wydarzeniu weźmie udział 50 uczestników, autorów blogów o tematyce nawiązującej do designu, architektury wnętrz oraz DIY. Wszystkie spotkania w ramach MEETBLOGIN 2015 są otwarte dla publiczności festiwalowej. Zatem nawet jeśli nie jesteś blogerem, lub nie udało Ci się zapisać na to wydarzenie i tak możesz w nim uczestniczyć!

W programie tegorocznego zjazdu przewidziano m in: spotkania ze znanymi architektami wnętrz oraz projektantami mebli; wykład blogerki, historyka sztuki, projektantki wnętrz Dagmary Jakubczak; wykłady dotyczące marketingu internetowego oraz wpływu social media na budowanie marki. Punktem kulminacyjnym będzie prezentacja najnowszej technologii pozwalającej niemal każdemu na projektowanie 3D.

Szczegółowy program oraz listę uczestników i partnerów #meetblogin2015 znajdziecie TU.

Do zobaczenia w Październiku w Łodzi!

heart

Napisz komentarz