Jak dodać stylu i klasy zwykłemu stolikowi kawowemu?

Stolik kawowy jaki jest każdy widzi. Drugi po kanapie najważniejszy mebel w salonie. Potrzebny żeby odłożyć książkę czy gazetę albo postawić filiżankę z kawą, czy kieliszek wina. Funkcjonalność i potrzeba posiadania bez podważenia. Jednak oprócz tego, że musi być, bo pełni ważne funkcje, równie ważne jest to, jak się prezentuje.

Jeśli napięty jak struna budżet remontowy powoduje, że Twój stolik będzie, dyplomatycznie mówiąc, pewnego rodzaju kompromisem to zawsze możesz pomóc sobie pewnymi aranżacyjnymi trickami. Co podniesie wartość estetyczną Twojego stolika? Jakie elementy sprawią, że stanie się prawdziwą ozdobą salonu?

1.Ułóż ulubione książki i albumy o modzie i designie. Z uwagi na podjęty w nich temat, są to pięknie wydane pozycje, które potrafią już samą okładką zachęcić do zakupu, a w domu, nawet nie otwierane cieszą oko. Oczywiście nie znaczy to, że nie namawiam do czytania książek, wręcz przeciwnie. Gdy są pod ręką, chętnie po nie sięgamy. Leżąc na stoliku kawowym są najbardziej dostępne.

2. Stóż kompozycję ze świeżych kwiatów. Kwiaty są zawsze stylowe. Dodają wnętrzu elegancji i powiew świeżości. Pamiętaj jednak o odpowiedniej pielęgnacji. Zwiędnięte czy z mętną wodą w wazonie przestają być ozdobą.

3.Świece. Ich płomień dodaje romantycznego nastroju. Ja je uwielbiam szczególnie w zimne, jesienne i zimowe wieczory. Są taką namiastką płomieni z kominka. Ustawiam wiele w świecznikach i lampionach i od razu robi się cieplej. W ciągu dnia świece w pięknych opakowaniach są elegancką ozdobą. Moim ostatnim odkryciem są lampy Berger. Ich historia sięga XIX wieku, kiedy to paryski aptekarz Maurice Berger wynalazł system katalizy, który umożliwił oczyszczanie powietrza w szpitalnych wnętrzach. Na początku XX wieku Berger rozpoczął współpracę między innymi z firmą Baccarat i od tego momentu lampy stały się przedmiotem dekoracyjnym i kolekcjonerskim. Wyglądają jak flakony perfum czy dekoracyjne bomponiery. Obecnie są dostępne w salonach Rosenthala.

4.Elementy kolekcjonerskie i inne dekoracje. Być może jesteś pasjonatem podróży i z każdej wycieczki przywozisz jakiś egzotyczny przedmiot, maskę wojownika, czy ząb rekina. Takie zdobycze również możesz eksponować na stoliku kawowym. Będą cieszyć oko i przywoływać wspomnienia.

//all photos: Karolina Grabowska, Kaboompics, stylist: Ula Michalak.//

Napisz komentarz