Co tam w wielkim świecie słychać? Chcesz być modna, postaw na kolor!  

Li Edelkoort, światowej sławy forecasterka, już pod koniec  2015 roku przewidziała, że czerń zostanie zdetronizowana przez czekoladowy brąz i będzie królować na salonach wraz z innymi mocnymi barwami.
Obserwując wybiegi na Paris Fashion Week oraz to lansują producenci mebli i dekoracji podczas targów Ambiente czy Maison&Object śmiało możemy powiedzieć, że prognoza Li jest trafiona w 100%. Po latach zaciskania pasa, lansowania eco i subtelnych pasteli moda rozkwitła i to z wielką pompą. Najwybitniejsi krawcy prześcigają się w wyszukanych, bogato zdobionych, wręcz teatralnych projektach. Na wybiegach króluje przepych i ekstrawagancja oraz bezkompromisowe kolory. Wojskowa khaki w kreacjach  Balmain, oberżyna na sukniach Versace, a Dior zbudował scenografię do pokazu we wszystkich odcieniach zieleni. To by się zgadzało z wyborem instytutu Pantone, który wybrał Greencery na kolor roku 2017. Mnie osobiście bliższy jest wybór Benjamina Moore’a, która za kolor roku wybrał Shadow, szlachetny odcień fioletu.

Już w ubiegłym roku na mediolańskich targach  iSaloni, największej tego typu imprezie w Europie bezkompromisowo królował intensywny kolor. Widać, że świat mody pragnie barw. Może to ma być lekarstwem na bolączki codzienności i tym samym nawizywać do kolejnego trendu jakim jest well being? Może trzeba tu wspomnieć o psychologii koloru? Czy kolor nas ocali? To zbyt daleko idące posunięcie. Ale śmiało możemy powiedzieć, z całą odpowiedzialnością, że kolor dodaje energii i radości, wprowadza w nastrój zabawy, innym serwuje wyciszenie i relax. Temu trendowi dali się porwać również nasi, rodzimy producenci. Nie było stoiska na Meble Polska w Poznaniu bez granatowej czy szmaragdowej kanapy. A jeśli wielka kanapa czy cała ściana w intensywnym kolorze to dla Ciebie za dużo to może wprowadzisz kolor w dodatkach i dekoracjach? Tylko jakie kolory są najmodniejsze?

Chinese red. Intensywny, gorący odcień czerwieni vermilion. Zmysłowa CZERWIEŃ to lustrzane odbicie zarówno temperamentu, jak i niepoprawnego romantyzmu. Potrafi wnieść́ do wnętrza więcej elegancji niż̇ inne odcienie. Zintegrowana z odważnymi dodatkami, w mgnieniu oka może odmienić́ charakter otoczenia.

32391884170_cc9cc303e6_o filiżanka Golden Heart, home&you 1

Głęboka zieleń, to barwa, której wszystkie sekrety ukryte są̨ w naturze. Powolne odkrywanie ich wiąże się̨ z chwilami pełnymi odprężenia i relaksu. Kolory lasu niosą̨ ze sobą̨ obietnicę fascynującego klimatu z nutą tajemniczych doznań́. W odcieniach szmaragdowych przywołują skojarzenia z luksusem i elegancją.

Desktop5 4 poszewka Papagois, poszewka Foglie, home&youposzewka Double, home&you

Szlachetny fiolet, kolor roku wg Benjamina Moore’a. Nadaje wnętrzu klasy i wyrafinowanego stylu. Na aksamitach są oznaką bogactwa, nawiązując do historycznych konotacji.

32135170662_6916fabda2_o Desktop5 3 poszewka Dantessa2, home&you; koc Flossy, home&youposzewka Lizard, home&you

Złoto, jako barwa, ale przede wszystkim jako metal to hit ostatnich sezonów. Dla bardziej odważnych koneserów niebanalnych wnętrz, złoto należy zestawiać z innymi metalami, chromem i miedzią. Od tego sezonu da się zauważyć kolejną tendencję w sektorze metali. Polerowany mosiądz wchodzi na salony i zagarnia całą uwagę.

32391883750_c6b8d18282_o

Desktop5

poszewka Zebrius, home&you lampion Pique, home&you; patera Cercles, home&you

Desktop5 2 serwis Golding, home&you;  świecznik Shine Tube, home&you;  poszewka Luster, home&you

Broni nie składa także marmur. Ten szlachetny materiał, krytykowany za zbytnią delikatność i miękkość od zawsze był synonimem luksusu. Teraz także dobrego smaku i gustu a wielbicieli Calcatty czy Carrary uważa się za tych co podążają za trendem.

32245973736_dcfd52723b_o 2

A dla Ciebie ważne są trendy, podążasz za tendencjami, czy wiesz co lubisz i nie uginasz się pod presją mody?

stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

heart

Napisz komentarz