UPSTYLE YOUR HOME. 5 kroków do piękniejszego domu. //5 decorationg tips and tricks for spring.//

Czujesz wiosnę w powietrzu? Nie? Ja też! Za oknem szaro i mokro. Albo deszcz albo wiatr. Nawet pies niechętnie idzie na spacer. Nadal spędzamy więcej czasu w domu. Dlatego też warto pomyśleć co zrobić aby było jeszcze przyjemniej a do tego jak przygotować się do wiosny. Porządki, może małe odświeżenie, kilka nowych dekoracji. Nigdy nie zaszkodzi.

Dziś zacznę od 5 trików, niedrogich sztuczek, łatwych do zrealizowania we własnym zakresie, które dodadzą uroku Twojemu domu. Ja planuję je wszystkie zrealizować zanim nadejdzie wiosna. Będę skrupulatnie zdawać raport z postępów.

1.Zacznijmy od kwiatów. Uwielbiam tulipany w wazonie, są nieodzownym elementem wiosennego wystroju. Jednak nawet najlepszej jakości kwiaty nie przetrwają dłużej niż 10dni. Doskonałym uzupełnieniem aranżacji ze świeżych, ciętych kwiatów mogą być sukulenty. Ich bogaty wybór pozwala przygotować wiele, różnych stylizacji a łatwość w pielęgnacji nikomu nie sprawi kłopotu.

1

Photography by Jenavieve Belair; Julia Kostreva

2 source: unknown; Stagetecture

2. Zrób wrażenie od progu. Kolorowe drzwi wejściowe tworzą spektakularny efekt. Zapowiadają niezwykłe wnętrze, tajemnice, przygodę. Zazdrość sąsiadów gwarantowana ;)

3 source: Pompeli, Countryliving

4 source: Houseofharper

3.Świece bardziej kojarzą się z długimi zimowymi wieczorami. Jednak pamiętaj o nich przez cały rok. Wprowadzają romantyczny nastrój, pozwalają się odprężyć i zrelaksować. W cieplejsze wieczory ustawiam latarenki i świeczniki na balkonie a latem na tarasie w domku za miastem. Oj, tęsknię za latem. Teraz świece możesz zrobić sama. To nie jest trudne. Wybierz stare filiżanki, pojemniki czy słoiczki po posiłkach dla dzieci czy dżemach, zalej knot steryną. Możesz dodać pachnących olejków. Od Twojej inwencji zależeć będzie jak ozdobisz lampion.

7 source: unknown

5 Nisha Thomas / Via mykitchenantics.blogspot.co.uk; Caroline / Via burkatron.com

6 Adventures In Making / Via adventures-in-making.com, Nordstorm

4.Miłe wspomnienia z wymarzonych wakacji, ulotne chwile zatrzymane w kadrze, albo pierwsze dzieła Twojego dziecka. To wszystko elegancko oprawione może tworzyć piękną galerię i tworzyć fantastyczną dekorację ścian. Jeśli zgrabnie połączyć te prace z grafikami i malarstwem to sukces dekoratorski zapewniony. Pamiętaj, że galeria nie musi się składać z obrazów o jednej wielkości. Mało tego, każda praca może mieć inną ramę. A tłem dla całej galerii może być również dobrze biała ściana, ściana w kolorze, ze sztukaterią a nawet ozdobna tapeta.

8 source: Popsugar;  Ali Cayne

9 source: Sherwin Williams,; Markham Roberts 10 source:  Thous Swell; Drivenbydecor

Poniżej prezentuję kilka sposobów wieszana obrazów w galerii domowej

1a 1b

5.Tacki, patery, koszyczki. Nie dość, że pięknie eksponują zawartość to pomagają utrzymać porządek. Znajdują zastosowanie w każdym wnętrzu od łazienki po salon.

11 source: Savorhomeblog;  Undercoverdiyer.wordpress

12 source:  Housebeautiful;  Misszeit.tumblr

13 source: Myscandinavianhome; Stylizimo

heart

Comments

  • 01/03/2016

    kocham kolorowe drzwi, nie rozumiem czemu w Polsce tak mało osób się na nie decyduje :(
    pozdrawiam serdecznie

Napisz komentarz