Decorations, Interior

Garderoba na miarę Oskara! // The Walk in closet deserves The Oscar!//

29/02/2016

Pamiętasz tą scenę z filmu „Sex w wielkim mieście”, gdy Carrie ma zobaczyć swoją nową garderobę, prezent zaręczynowy od Mr Big? Już sama zapowiedź tego co zobaczy była ekscytująca. (…) Double door. So far, so good.(…) Uwielbiam ten moment. To obraz, który i mnie się szalenie marzy. Nawet nie z racji wszechobecnego luksusu a z czysto funkcjonalnych powodów.

Wszystko wisi na wieszakach, buty równo ułożone na półkach, krawaty wiszą kolorystycznie a torebki nie dość, że  pięknie się prezentują to są na wyciągnięcie ręki. To musi być po prostu szalenie wygodne rozwiązanie, taki pokój garderobiany, z tysiącem półek i drążków. Miejscem na biżuterię i paski. Mówię Ci to ja, posiadaczka trzech, 2 metrowych szaf!!! Zamieniłabym je wszystkie na niewielki pokoik z szezlongiem na środku i wielkim lustrem.

A gdybym dysponowała odrobinę większym metrażem i budżetem, moja garderoba wyglądałaby jak jedna z tych poniżej. Wykorzystałabym podpatrzone tu wygodne rozwiązania, aby w równie pięknym co komfortowym wystroju korzystać z tego udogodnienia każdego dnia. Gdyby przyznawano Oskary nie tylko aktorom ale ich garderobom, te z listy poniżej miałyby wielkie szanse.

1.Komoda z szerokim blatem, czy inny kontuar doskonale przyda się do składania ubrań. Marmurowy blat będzie synonimem luksusu i elegancji.

1 source: Styleestete; Houzz

2 photos: Lincoln Barbour

2. W garderobie szezlong, pufa lub chociaż fotel jest absolutną koniecznością. Potrzeba wygodnie usiąść po kilkunastu minutach kompletowania outfitu aby odpocząć i precyzyjnie zawiązać wokół kostki wstążki od butów Jimmy Choo.

CI-Laurel-and-Wolf_Studio-Closet.jpg.rend.hgtvcom.966.644 photo: Nick O’Neill

3 photos: Lincoln Barbour

3. Garderoba nie musi być zbudowana z białych szaf. Jeśli jesteś fanką kolorów Twoje barwne stroje mogą zamieszkać w równie multikolorowych szafach.

CI-Nicole-Norris_Chic-Teal-Dressing-Room.jpg.rend.hgtvcom.966.725 photos: Jennifer VanAllen Fink

6 photos: Casey Dunn

4. Jedni wolą mieć wszystko pod ręką na otwartych półkach i regałach. Dodaje to trochę teatralnej scenerii.

CI-Marasuba-Granderson_Closet-Thats-a-Window-to-the-Soul-4.jpg.rend.hgtvcom.966.725 photo: Marasuba Granderson

5. Inni wolą większy ład i porządek, stroje za zamkniętymi ale przeszkolonymi drzwiami a dekoracje w szufladach i gablotach. I ja takie rozwiązanie bym wybrała.

Lisa-Adams_The-Display-Boutique.jpg.rend.hgtvcom.966.644 photo: Lisa Adams

5 photos: Lisa Adams

Takiej garderoby Tobie życzę  :)

heart

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply