Szybka przemiana starych drzwi. // Quick makeover. Change your old, ugly door.//

Masz brzydkie drzwi wejściowe? Nie dobrze! Drzwi to wizytówka Twojego domu. Pierwszy element, który widzą Twoi goście. Ale nie martw się, ja też miałam brzydkie, drewnopodobne, niemal pomarańczowe, stare drzwi.

Wiele razy sobie powtarzałam, że już dłużej nie mogę na nie patrzeć. Na szczęście znalazłam czas, natchnienie, chęć i właściwy produkt, aby szybko przemienić te fatalne drzwi w elegancką wizytówkę mojego mieszkania. Teraz cieszą oko i stanowią inspirację i zaczątek dalszej metamorfozy. Kolejnym krokiem będą ściany w przedpokoju, listwy przypodłogowe, wieszak na ubrania i kilka drobiazgów, dekoracji. W końcu mamy wiosnę!

kaboompics--2

Po pierwsze, zabezpiecz przed pomalowaniem klamkę i inne elementy oraz ścianę.

drzwi1 Po drugie odtłuść powierzchnię, jeśli trzeba przeszlifuj drobnym papierem ściernym. Jeśli stara farba czy okleina odchodzi, koniecznie ją usuń.

Do szybkiej metamorfozy najlepsza będzie farba V33, Renowacja; Kuchnia i meble kuchenne, która nie wymaga podkładów ani innych zabiegów. Wystarczy dobrze wymieszać. Ja wybrałam w kolorze szary marengo.
kaboompics--3 Farbę nakładaj wałkiem, świetnie sprawdza się też gąbka do naczyń, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach.

Już po około 2h możesz nakładać drugą warstwę. Drzwi są suche po około 30 minutach do godziny, w zależności od  wentylacji.

collage

kaboompics--8 photo: Ula Michalak

Prawda, że teraz nie ma się czego wstydzić?

O metamorfozie drzwi wewnętrznych pisałam TU, zapraszam!

bfaf1

heart

Napisz komentarz