Sztuka użytkowa, która rozgrzewa nie tylko zmysły.

//model AURA z oferty PURMO//

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że zaprojektowane jest całe nasze życie. I nie mam na myśli jakichś górnolotnych ideologii. Mówię o każdym otaczającym nas przedmiocie. Począwszy od zapałki, którą podpalamy tealighty skończywszy na samochodach, czy wiatach na przystankach autobusowych, choć to pewnie jest już bardziej oczywiste. Dobry design, właściwie zaprojektowany przedmiot to moim zdaniem przedmiot równie estetyczny co funkcjonalny. Te cechy powinny występować w równym stopniu w każdym produkcie.

Czy nie jest milej przygotowywać rodzinny obiad w pięknej ale i ergonomicznej kuchni lub spędzać 8 godzin w biurze w fotelu, który w równym stopniu zapewnia Ci komfort pracy ale i prezentuje się nienagannie? To oczywiście retoryczne pytania. Każdy lubi otaczać się pięknymi przedmiotami ale nie rezygnując z komfortu użytkowania. To samo tyczy się żelazka, laptopa, samochodu czy grzejników. Te ostatnie to nieodzowny element naszych domów. Niestety, taki mamy klimat. A może stety, bo ostatnio możemy wybierać w bardzo dekoracyjnych modelach. Niektóre projekty grzejników dostępnych na rynku przypominają prawdziwe działa sztuki. Projektowane przez artystów w porozumieniu z inżynierami doskonale spełniają swoje funkcje grzewcze a jednocześnie stanowią niebanalną dekorację wnętrza. Inne z kolei są tak zaprojektowane aby wtopić się w  tło ściany. Dostępne w każdym kolorze z gamy RAL zaspokoją gusta najbardziej wymagających klientów.  Projektując swoje kolejne mieszkanie czy dom nie musisz już się zastanawiać czym zasłonisz grzejnik. Kompromisy są nie potrzebne. Teraz będziesz zastanawiać się raczej jak wygospodarować miejsce na sztukę (użytkową) bardzo HOT.

1

Grzejnik kolumnowy Delta Column Bench (DBH) to połączenie grzejnika z meblem do siedzenia. Dzięki zmultiplikowanym funkcjom doskonale sprawdzi się w holu czy w kąciku śniadaniowym w kuchni. Design grzejnika i możliwości personalizacji tj. dowolność koloru z gamy RAL na elementach metalowych oraz wybór pomiędzy marmurowym lub drewnianym siedziskiem zaspokoi najbardziej wyrafinowane gusta inwestora.

main_image

Różne kolory grzejników Kos V obejmują ponad 220 odcieni z palety RAL Niezwykłe efekty pozwala uzyskać wersja wykończenia „inox” – w tym wydaniu grzejnik ozdobny Kos V ma przednią płytę wykonaną ze stali nierdzewnej. Świetnie komponuje się wówczas z industrialnymi elementami wystroju wnętrza, np. metalowymi meblami, lodówką, telewizorem a nawet sprzętem muzycznym.

2

Nowoczesny i dość niespodziewany design grzejnika Ratea w całej swojej minimalistycznej stylistyce doskonale sprawdzi się zarówno w łazience jak i kuchni. Wybierając wśród 220 możliwych kolorów, w jakich dostępny jest grzejnik możemy się pokusić na dość nonszalancką, modernistyczną rzeźbę w holu czy salonie podkreślając nowoczesny charakter wnętrza.

Estetyczne grzejniki w rzadko spotykanych kolorach, np. czekoladowym lub czarnym, stanowią unikatowy element wystroju wnętrz w stylu minimalistycznym. Grzejnik dekoracyjny z oferty Purmo –  Faro V (FAV) to świetny wybór dla zwolenników mniej surowych, ale wciąż nowoczesnych wnętrz.

Elato to grzejniki łazienkowe o lekkiej konstrukcji zbudowanej z sekcji rur płaskich o przekroju prostokątnym. Ten nowoczesny design może doskonale korespondować we wnętrzach o równie modernistycznych charakterze jak i być kontrapunktem w bardziej stylowych pomieszczeniach.

P_Leros_Bad_Sport_schwarz_HR_DE_150120(1)

A to mój zdecydowany faworyt, nowość w ofercie PURMO, model Leros. Bardzo minimalistyczny, modernistyczny design grzejnika doskonale sprawdzi się w moich ulubionych, loftwych wnętrzach.

Reasumując, grzejnik może być równie atrakcyjnym detalem w naszych domach co dizajnerski sprzęt AGD czy mebel od znanego projektanta. Jednak przy całej swojej urodzie musi spełniać fundamentalną funkcję grzewczą. Jeśli możemy wymagać coś więcej to tym lepiej.

W dobie fascynacji loftami, przestronnymi, dużymi przestrzeniami o industrialnym charakterze, nowoczesnymi, przeszklonymi openspaceami polecam warto zwrócić uwagę na design modelu AURA zaprezentowany na blogu PURMOSFERA.

Dla architektów, projektantów i osób stojących u progu budowy nowego domu bardzo pomocna będzie najnowsza aplikacja PURMO SMARTBOX, generująca wizualizację wnętrza z wybranym modelem grzejnika.

//Dziękuję marce PURMO za pomoc w przygotowaniu publikacji//

heart

Comments

Napisz komentarz