Design, Interior, Interior designer, Product/Shop

Światowy design w naszych łazienkach. //Design by big „D” in our bathrooms.//

05/02/2015

Drobna naprawa w kuchni, totalna metamorfoza pokoju dziecięcego, zmiana stołu w jadalni. To działania o statusie „pilnie do wykonania” w moim domu. Dalekosiężne plany na pierwszą część roku dotyczą wyjazdów i udziału w największych targach mebli i designu w Polsce i Europie w tym iSaloni w Mediolanie. W domu natomiast, chciałabym odnowić łazienkę i toaletę, szczególnie toaletę. Marzą mi się heksagonalne kafle i nowa umywalka. Może taka od wielkiego designera.

Antonio Citterio, architekt i designer swojego czasu  zaprojektował dla marki KOŁO dwie kolekcje EGO i OVUM. Dobry design, czego gwarancją jest współpraca z Citterio idzie w parze z doskonałą jakością, jaką gwarantuje polski producent. Obecnie również posiadam umywalkę tej marki i absolutnie jestem zadowolona. Jednak jeśli lifting mojej toalety dojdzie do skutku  z pewnością wybiorę okrągłą, stawianą na blacie umywalkę Ego by Antonio Citterio . Fantastycznie prezentuje się zarówno na betonowym, marmurowym czy drewnianym blacie. Taka prosta forma będzie pasować zarówno do nowoczesnego wnętrza, klasycznego czy industrialnego. Wszystko jest kwestią aranżacji, doboru odpowiednich dodatków. Łazienka już dawno przestała być bowiem tylko czysto funkcjonalnym pomieszczeniem, gdzie myjesz zęby czy układasz włosy. Teraz to strefa relaksu i przyjemności. Miejsce, gdzie w komfortowych warunkach zadbasz już nie tylko o ciało ale i o duszę. To dlatego kilka lat temu wyłonił się trend łączenia łazienek z sypialniami. Cała ta przestrzeń ma Ci dać odprężenie po ciężkim dniu. Ja nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania. Wolę rozdzielić te dwa wnętrza. Nie oznacza to jednak, że nie zależy mi na dobrym designie. Wprost przeciwnie. Dlatego też mój wybór padł na umywalkę Ego by Citterio. Planuję ustawić ją na odnowionej komodzie w ludwikowskim bądź industrialnym stylu. Nowoczesna umywalka w połączeniu z klasyczną bądź loftową podstawą na heksagonalnej podłodze będzie prezentować się fantastycznie. Co o tym myślisz? Zresztą, ta umywalka podoba się chyba nie tylko mnie. Była finalistką w konkursie  Dobry Wzór w 2013 roku.

EGO_42

22357EGO4jpg

Poniżej miska WC i bidet z kolekcji Ego by Citterio.


		
		21063ego1jpg
			
			
		
	photos: Koło
		
		bb4505e8ce2d4263fe001709d40313a8
			
			
		
	//This is sponsored post//

Comments

comments

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply Kasia 05/02/2015 at 21:52

    Pomysł na postawienie tej umywalki na starej komodzie super! A co do połączenia łazienki z sypialnią to uwielbiam!!! Właśnie kombinuję jak to zrobić u siebie i wszystko zmierza w dobrym kierunku, mimo wcześniejszych protestów mojego męża. Wanna będzie stała obok łóżka ;)

  • Reply Fajne Wnętrze 06/02/2015 at 08:26

    Piękna w swojej prostocie :) A pomysł ze starą szafką popieram :) U siebie w małej łazience m podobną, też na starej szafce. U mnie umywalka i sedes z ideal standard, podobna linia :) buziaki aga

  • Leave a Reply