Sofa z funkcją spania, najczęściej wybierana przez Polaków.

Polacy są narodem praktycznym i zapobiegliwym. Jesteśmy też gościnni i towarzyscy. Chętniej zapraszamy gości na kolację do domu, niż spotykamy się ze znajomymi w restauracji. A co jeśli kolacja się przedłuży do późnych godzin nocnych? Praktyczny i życzliwy Polak nie pozwoli przyjacielowi tułać się po nocy, tylko zaproponuje nocleg w salonie. I właśnie dlatego sofa z funkcją spania jest najczęściej wybierana przez Polaków.

Dla mamusi jak przyjedzie z wizytą, dla przyjaciela co mu do domu niespieszno. Polak lubi być przygotowany na takie okoliczności, a doświadczenie pokazało, że to nie są incydentalne zjawiska. Że warto zainwestować w dobrą kanapę z funkcją spania. Dodatkowo, najnowsze propozycje sof z funkcją spania udowadniają, że meble te dobrze sprawują się również w codziennej eksploatacji dzięki solidnym mechanizmom oraz użytym materiałom. Dlatego jeśli niewielka powierzchnia mieszkania zmusi do rezygnacji z sypialni, sofa zapewni komfortowe warunki snu. Wierzcie mi, wiem co mówię. Śpię na sofie od niemalże 6 miesięcy.

Sora, sofa od Gala Collezione to moje łóżko od pół roku. Dlaczego? Z prostej przyczyny, budowa tej części domu, w której ma się znajdować moja sypialnia zakończy się na wiosnę. 

Prace nad remontem i rozbudową domu podzieliliśmy na dwie części. Zależało nam, aby wprowadzić się tuż po wakacjach. Na prace remontowe mięliśmy 10 letnich tygodni, gdy wraz  z rodziną mogę mieszkać w domku letniskowym za miastem. Wraz z początkiem roku szkolnego chciałam wrócić do miasta. 

Z pełną świadomością podjęliśmy zatem decyzję, zamieszkania w części wyremontowanej. Rozbudowa zaczęła się po zakończeniu prac w starej części domu. 

Na sypialnię przeznaczyliśmy pokój gościnny i mój gabinet jednocześnie. Z uwagi na to, że wiedzieliśmy, że będziemy tu spać wiele nocy a docelowo będą w tym pokoju nocować nasi goście uznaliśmy, że należy wybrać sofę z funkcją spania, z wysokiej półki. Pragnęłam czuć się jak w komfortowym łóżku. Nie chciałam odczuwać trudów kompromisu. Sofa Sora od Gala Collezione spełnia moje oczekiwania z 100%. Kluczowym elementem okazał się mechanizm wykorzystywany do rozkładania sofy. Sofa opiera się na włoskim systemie, gdzie  materac to osobny element wyposażenia mebla Jest chowany do wewnątrz, podczas składania łóżka. Sam stelaż jest masywny i zapewnia taki komfort snu jak łóżko w sypialni.

stylizacja: Ula Michalak, zdjęcia: Karolina Grabowska, Kaboopics.com

W takich komfortowych warunkach, spokojnie oczekuje końca prac budowlanych. Jednak, gdy zaistnieje tak potrzeba z przyjemnością prześpię się na mojej sofie od Gala Collezione, lub bez wstydu i krępacji zaproponuję nocleg moim gościom. Po co mają wracać po nocy do domu :)