Jak zaaranżować komfortowy pokój multifunkcjonalny. 

Projektując i planując nasz dom, okazało się, mamy dodatkowy pokój, który z uwagi na mój charakter pracy mogę zaaranżować na gabinet. Szybko się okazało, że będzie to również pokój telewizyjny i gościnny. Wnętrze zyskało kolejne funkcje, które należało uwzględnić w planie. Powstało pytanie, jak zaaranżować komfortowy pokój multifunkcjonalny, nie tracąc na estetyce? Jednym z kluczowych elementów okazała się równie elegancka co wygodna i funkcjonalna sofa Sora od Gala Collezione. 

Nie duża przestrzeń, obok pokoi dzieci okazała się za mała na komfortową sypialnię. Dlatego remontując dom zdecydowaliśmy się dobudować dodatkową przestrzeń prywatną. Niewielki pokój obok pokoi dzieci postanowiliśmy przeznaczyć na mój gabinet, sporadycznie na dodatkową sypialnię dla gości. Planowanie takiej przestrzeni nie jest łatwe. Niewielkie wnętrze zmusiło projektantkę do zastosowania to rozwiązania, którego dotychczas nie byłam zwolenniczką. Mowa o sofie z funkcją spania.

Elegancki design i komfort spania w jednym.

Sofy z z funkcją spania kojarzyły mi się z meblami masywnymi, a komfort użytkowania pozostawiał wiele do życzenia. Zdeformowane siedziska stanowiły niezbyt wygodny materac do snu. Sytuacja wygląda diametralnie inaczej, gdy wybrałam sofę Sora od Gala Collezione. 

Piękna, lśniąca tkanina na prostej formie mebla to połączenie elegancji i klasy. Siedzisko wystarczająco twarde, by uniknąć deformacji, ale odpowiednio wygodne, by gwarantować odpowiedni odpoczynek i komfort siedzenia. 

Sam materac do spania to osobny temat. Sofa Sora opiera się na włoskim systemie, gdzie  materac to osobny element wyposażenia sofy, chowany wewnątrz, podczas składania. Sam stelaż jest masywny i zapewnia taki komfort snu jak łóżko w sypialni. Cena tego komfortu to waga mebla. Jakość materiałów, które zapewniają taką wygodę przekłada się na ciężar. Na szczęście producent oferuje sofę do sprzedaży w częściach, aby wygodnie móc ustawić ją w odpowiednim miejscu.   

Najlepszą rekomendacją tego mebla jest fakt, że sofa Sora do momentu ukończenia budowy naszej sypialni, jest naszym łóżkiem do spania codziennego. Zapewnia nam odpoczynek, nie mniejszy niż dotychczasowe łóżko. Co więcej, nie szkodzi w procesie rehabilitacji po operacji kręgosłupa mojego męża. Materac nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych. To dla mnie najcenniejsza cecha tego produktu. Dla Ciebie z kolei, to najbardziej istotna opinia, prawda? To kolejny mebel od tego producenta w moim domu. Z fotela Fido jest również bardzo zadowolona.