Poradnik remontowy. Sypialnie

łózko Coventry, Selene

O tym jak ważny jest sen,  jak oddziałuje na zdrowie i samopoczucie nikogo nie trzeba przekonywać. Wiele jest elementów, które wpływają na jakość snu a co za tym idzie na poziom odpoczynku i regeneracji organizmu.  Nie wiem czy wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie ma wnętrze, w którym śpimy. I nie mam na myśli jedynie zasad feng shui. Dlatego w ramach poradnika remontowego postanowiłam podjąć temat urządzania sypialni i ując go w kilku, najistotniejszych punktach.


1. Usytuowanie pokoju względem stron świata. Jeśli masz taką możliwość, postaraj się aby okna sypialni wychodziły na wschód. Pobudki będą bardziej naturalne, gdy Twój organizm będzie się budził wraz z wschodzącym słońcem.

Found on myscandinavianhome-horz Found on myscandinavianhome.blogspot.se and  marinagiller.com

2. W sypialni powinna panować atmosfera spokoju, harmonii i odprężenia. Dobrze jest więc wybrać pokój zaciszny i jeśli to możliwe odizolowany od reszty mieszkania.

3. W sypialni postaw na stonowane barwy.  Kolory mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego warto we wnętrzu, które ma sprzyjać odpoczynkowi, zastosować spokojne kolory ścian i dodatków. Wyraziste barwy wytwarzają intensywny obieg energii, przydatny w ciągu dnia, ale nie wtedy, gdy chcemy odpocząć.

Found on gravity-gravity-horz Found on gravity-gravity.tumblr.com and restorationhardware.com

4. Równie ważne co kolorystyka jest światło w sypialni. Zgonie z feng shui powinno być przytłumione. Niezbyt korzystne są więc lampy ze szklanymi, przezroczystymi kloszami. Dla tych, którzy lubią czytać przed snem proponuję lampki nocne lub kinkiety. Warto jednak wybrać te, które dają niezbyt intensywne światło, tak aby nie przeszkadzało osobie śpiącej obok.

Found on ralphlaurenhome_com-horz Found on  ralphlaurenhome.com noiretblancunstyle.blogspot.com

5. Sercem i najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko. Według zasad feng shui ale i zgodnie z każdą filozofią i założeniami wnętrza, w którym mamy przede wszystkim odpocząć i nabrać sił na kolejny dzień bardzo ważna jest harmonia i ergonomia. Na komfort snu ma wpływ przede wszystkim wygodny, dostosowany do potrzeb materac(słowo podlinkowane do podstrony Selene z ofertą materacy). Przez wiele lat pokutowała opinia, że najlepsze materace są twarde jak deska. Tymczasem dobry materac powinien być sprężysty, dostosowujący się do kształtów ciała, zależny od masy ciała a nawet pozycji w której najczęściej śpisz. „Zważywszy na fakt, iż w łóżku spędzamy jedną trzecią naszego życia wpływ materaca na nasze ciało musi być niebagatelny. W czasie snu nasz kręgosłup powinien być ułożony w swojej fizjologicznej pozycji. Dobrze dobrany materac nie jest ani zbyt miękki ani zbyt twardy, aby zapewnić odpowiednie podparcie każdego odcinka kręgosłupa. To materac a nie nasze ciało pracuje w nocy aby zapewnić odpowiednią pozycję podczas snu” – Katarzyna Kerbaum, fizjoterapeuta. A zatem, jeśli lubisz spać na boku potrzebujesz materaca, który utrzyma kręgosłup w linii prostej. Ugnie się pod ramionami i barkami nie powodując ucisku i dyskomfortu. Najlepiej sprawdzi się materac ze strefami twardości. Śpisz na wznak? Ciężar ciała rozkłada się równomiernie, możesz więc wybierać dowolnie wybierać materace (kieszonkowy, lateksowy czy też z pianki wysokoelastycznej). Ważne żeby odpowiednio podpierał dolną część kręgosłupa. Gdy często zmieniasz pozycję podczas snu, polecamy materace szybko dopasowujące się do kształtu ciała, np. materace termoelastyczne. Wszystkie te rodzaje materacy znajdziesz w ofercie Selene.

6. Design łóżka, jak i pozostałych mebli powinien nawiązać do stylu wnętrza. Warto jednak zadbać o wysoką jakość materiałów. Według filozofii feng shui najlepiej wybrać łóżko drewniane. Dla zwiększenia komfortu spania wybierajmy łóżka duże i wysokie. Niskie łóżka narażają nas nie niewygody przy wstawaniu. Zbyt niska rama utrudnia przepływ powietrza i wentylację materaca, konieczną dla zdrowego snu. Ze względów funkcjonalnych można pokusić się o mebel z dodatkowymi schowkami czy szufladami na pościel. Wszystkie te cechy posiada łóżko Coventry z kolekcji Selene.

1

7. Na dobry sen ogromny wpływ mają również przedmioty znajdujące się blisko łóżka. Zgodnie z filozofią Feng Shui pozytywna energia przepływa najlepiej gdy wokół jest wolna przestrzeń. Jednak dość istotnym elementem zarówno dekoracyjnym jak i funkcjonalnym jest stolik nocny, gdzie postawisz szklankę z wodą czy odłożysz książkę. Found on admagazine_ru-horz Found on admagazine.ru and bella-passione.tumblr.com

Publikacja powstała przy współpracy z marką Selene.

heart

Comments

Napisz komentarz